3. Барса надви Валенсия след червен картон и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Барса надви Валенсия след червен картон и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Каталунците увеличиха аванса си пред Реал

Барселона победи Валенсия с 1:0 като домакин в среща от 24-ия кръг в първенството на Испания по футбол и увеличи аванса си на върха пред втория Реал Мадрид на 10 точки. Каталунците събраха 62 точки след 24 изиграни мача, докато Реал има 52 и една среща по-малко. Валенсия остава предпоследен, 19-и с 23 точки в актива си.

Победният гол за домакините бе дело на Рафиня в 15-ата минута, Феран Торес пропусна дузпа за Барселона в 55-ата, а в 59-ата каталунците останаха с човек по-малко заради директния червен картон на Роналд Араухо.

Мача за Барселона пропуснаха полузащитникът Педри и нападателят Роберт Левандовски, които са контузени, както и наказаният Гави. Заради наказание старши треньорът Шави Ернандес също не бе край страничната линия.

Марк-Андре тер Щеген предотврати опасност пред пазената от него врата в 13-ата минута, а в 15-ата Барселона поведе след попадение на Рафиня. Серхио Бускетс показа отличната си визия с дълъг пас намери бразилеца в наказателното поле на Валенсия, а той с глава прехвърли вратаря за 1:0 в полза на каталунците.

Рафиня имаше нова възможност да се разпише в 24-ата минута, но прати топката вляво от вратата на гостите. Ансу Фати също пропиля шанс за Барселона в 37-ата минута, когато ударът му с глава не бе достатъчно точен. Илаиш Мориба получи отлично подаване в атака за Валенсия в 43-ата минута и бе близо до изравняване на резултата, но стреля вляво от вратата.

Домакините получиха правото да изпълнят дузпа в 55-ата минута след игра с ръка на Уго Гиямон, но Феран Торес пропусна при изпълнението и резултатът остана само 1:0.

Четири минути по-късно каталунците останаха с човек по-малко заради директния червен картон на Роналд Араухо за нарушение срещу откъсващия се в нападение Уго Дуро.

До края на мача футболистите на Барселона вложиха много усилия в защита и удържаха победата. Гостите от Валенсия имаха претенции за дузпа в 86-ата минута за нарушение срещу Франсиско Перес, но такава не бе отсъдена, а във втората минута на добавеното време Уго Дуро пропусна добра възможност да изравни, пращайки топката над вратата на каталунците.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Барселона: Тер Стеген, Кунде, Араухо, Кристенсен, Балде, Бускетс, Роберто, Де Йонг, Рафиня, Феран, Фати;

Валенсия: Мамардашвили, Корея, Дженк, Джьомерт, Васкес, Гийямон, Фулкие, Мориба, Алмейда, Лино, Дуро;