3. Барса оцеля срещу Осасуна (ВИДЕО)

Барса оцеля срещу Осасуна (ВИДЕО)

18-годишен герой за каталунците

Барселона се спаси от нов резил у дома в Ла Лига след минимален успех с 1:0 над Осасуна в двубой от междинния 20 кръг в Ла Лига.

Герой за каталунците на Естади Олимпик Луис Компанис" се превърна резервата Виктор Роке, реализирал първия си гол за гранда.

18-годишният бразилец, привлечен от Атлетико Паранензе, се разписа с глава в 64-ата минута след отлично центриране на Жоао Кансело.

Шави Ернандес, обявил преди дни, че след края на сезона напуска клуба без значение от евентуално спечелените трофеи, направи няколко промени в стартовия състав в сравнение с този от злополучния двубой с Виляраел, загубен с 3:5.

Именно Кансело започна, а не Ектор Форт, а в центъра на защитата си партнираха Роналд Араухо и Пау Кубарси, който този път беше предпочетен пред Андреас Кристенсен. В средата на терена се появи Педри, а в предни позиции действаха Роберт Левандовски, Ламин Ямал и Феран Торес, който получи шанс от първата минута заради контузията на Жоао Феликс.

Гостите доиграха мача с 10 души, след като централния бранител Айтор Фернандес получи втори жълт картон. И въпреки това тимът на Ягоба Арасте имаше възможност да открадне точка.

В заключителните минути Осасуна имаше възможност да изравни след статично положение, но под топката остана вратарят на гостите Айтор Фернандес.