3. Барса пак дръпна с осем точки пред Реал, след успех над Хетафе на „Камп Ноу” (видео)

Къркич се разписа в своя мач номер 100, Лео Меси изравни рекорда за най-много асистенции, а каталунците биха с 2:1

Испанският шампион Барселона записа своя 27-и пореден мач без загуба в Примера, след като спечели с 2:1 домакинството си срещу Хетафе от 29-ия кръг на надпреварата и така увеличи аванса си на върха в класирането пред втория Реал Мадрид на осем точки, макар на „Белия балет” да предстои гостуване на градския съперник Атлетико след броени минути.

Първото попадение на препълнения стадион „Камп Ноу” бе дело на бразилския краен бранител Даниел Алвеш, който буквално препарира стража на гостите, след като засече една недобре изчистена от отбраната на Хетафе топка и така откри резултата.

Последва пропуск на Давид Вия и фрапантен такъв на халфа на гостите Франсиско Каскеро, който не успя да преодолее Валдес и пропиля отлична възможност да изравни резултата.

Така почивката дойде при минимална преднина за Барса, а само пет минути след подновяването на играта за втората част Лионел Меси асистира на играещия своя мач номер 100 за каталунците Боян Къркич и той удвои аванса на своите.

Завършващото подаване на аржентинския магьосник на Барса му позволи да изравни 20-годишния рекорд по асистенции в Примера и той е само на един последен пас от това да счупи поредния рекорд.

Почетното попадение за гостите падна в 88-ата минута и бе дело на Ману, който с воле оформи крайния резултат в срещата Барселона – Хетафе 2:1.

Стартов състав на Барселона: Валдес, Милито, Алвеш, Адриано, Пике, Масчерано, Иниеста (’81 Афелай), Шави, Меси, Вия (’89 Жефрен), Къркич (’67 Кейта);