3. Барса пак включи на шеста скорост

Барса пак включи на шеста скорост

Отборът на Барселона постигна поредната си голяма победа, побеждавайки тима на Малага с 6:0 на своя "Ноу Камп". Резултатът бе открит от Шави Ернандес, след което Меси, Анри, Ето' на два пъти и Даниел Алвеш допълниха листата на голмайсторите.

Отборът на Барселона постигна поредната си голяма победа, побеждавайки тима на Малага с 6:0 на своя "Ноу Камп". Резултатът бе открит от Шави Ернандес, след което Меси, Анри, Ето' на два пъти и Даниел Алвеш допълниха листата на голмайсторите.

Още от първите минути играчите на Барселона заиграха с много желание и търсиха ранно попадение. Шави, Иниеста, Анри, Ето’о и Меси творяха комбинации, приличащи на сложни ребуси, а защитата на Малага издъхваше с всяка следваща атака. В 19-ата минута капитанът на каталунците Шави Ернандес получи чудесен пас от Ето’о, овладя и прониза стража на гостите за 1:0. В 25-ата минута Лео Меси доказа защо е считан за новият футболен бог, след като овладя топката на границата на страничната линия, преодоля един съперник, напредна, залъга двама бранители и с десния крак прати кълбото в горния ъгъл на вратаря на Малага.

Така резултатът стана 2:0, а публиката на „Ноу Камп” поздрави подобаващо новият маестро на европейския футбол. В 32-ата минута Тиери Анри доказа, че притежава хищнически нюх пред гола, след като се освободи от опеката на персоналният си защитник, овладя чудесното подаване на Шави и с много класно изпълнение направи класическа преднината на „блаугранас”. В 43-ата минута дойде времето и на Ето’о. Отново вездесъщият Шави намери по чудесен начин Самуел, който с премерен шут направи резултата 4:0. Барселона буквално прегази своя съперник, като това 4:0 бе най-малкото, с което можеха да се приберат на почивка гостите от Малага.

Втората част отново започна вихрено за каталунците, които владееха положението на терена. В 50-ата минута след чудесно центриране на Андрес Иниеста Даниел Алвеш засече кълбото и направи резултата 5:0. Само 6 минути по-късно Самуел Ето’о, известен като генерала отбеляза второто си попадение в срещата, правейки резултата 6:0. След това попадение играчите на

Барселона намалиха темпото и дадоха възможност на играчите на Малага да направят няколко добри атаки, но Виктор Валдес успя да отрази всички удари към неговата врата. До края на срещата нямаше други голове и срещата завърши при резултат 6:0 в полза на лидера в първенството Барселона.

След тази победата играчите на Гуардиола отново имат преднина от 6 точки пред втория Реал Мадрид.

Барселона – Малага 6:0
1-0          Шави 19’
2-0          Меси 25’
3-0          Анри 32’
4-0          Ето’о 44’
5-0          Алвеш 50’
6-0           Ето’о 56’

Барселона: Валдес, Касерес, Маркес, Алвеш, Силвиньо, Туре Яя, Шави, Иниеста, Меси, Анри, Ето’о;

Малага: Гойта, Гомес, Гуардо, Хелдер, Начо, Лоло, Апол, Ели, Фернандо, Луке, Салва;