3. Барса писа петица на Севиля, маестро Меси и Вия с по два гола (видео)

Барса писа петица на Севиля, маестро Меси и Вия с по два гола (видео)

Аржентинската перла на „каталунците” разнищи отбраната на Севиля насред „Камп Ноу” и асистира за едно от двете попадения на Давид Вия, като самият той реализира два гола в трети пореден мач

Испанският шампион Барселона записа подобаващо петата си поредна победа във всички турнири, след като разби с 5:0 гостуващия Севиля в мач от деветия кръг на „Ла Лига”.

Отново над всички на стадион „Ноу Камп” бе аржентинският маестро на домакините Лионел Меси. Малкият магьосник откри резултата още в шестата минута, след като бе оставен непокрит от зашитата на гостите в наказателното поле и даде тон за изразителния успех.

Само 20 минути по-късно Меси изведе Давид Вия, който разстреля стража на Севиля с левия крак и удвои преднината на своите.

Малко преди края на първото полувреме Севиля остана с човек по-малко, след като Конко получи леко пресилен втори жълт картон за нарушение срещу Бускетс.

Това сякаш окончателно сломи съпротивата на гостите.

Минути след подновяването на играта Барса стигна до класическа преднина, след като Ромарик сгреши, а Дани Алвеш се възползва от това и отбеляза за 3:0.

Секунди по-късно Меси бе близо да реализира второто си попадение в срещата, но Варас спаси. В 64-ата минута обаче стражът не можа да предотврати второто попадение на аржентинеца, който напредна в типичния си стил и от границата на наказателното заби топката в долния ъгъл на вратата му.

Крайното 5:0 бе оформено от испанския национал Давид Вия, който също реализира второто си попадение в мача след пас на Бускетс.

Благодарение на успеха си Барса отново диша във врата на големия съперник Реал Мадрид, който е с една точка пред „каталунците” на върха в класирането. Севиля остана на шеста позиция с 14 точки от 9 изиграни мача.

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Алвеш, Пуйол (’66 Адриано), Пике, Абидал, Шави (’60 Масчерано), Бускетс, Иниеста, Меси, Вия, Педро (’61 Къркич);

Севиля: Варас, Конко, Касерес, Алексис, Родригес, Пероти (’46 Зокора), Ромарик, Ренато, Капел, Фабиано (‘46 Дабо), Кануте (’69 Негредо);