3. Барса писа "петица" на Виктория (Пилзен), Левандовски пак преподава

Барса писа "петица" на Виктория (Пилзен), Левандовски пак преподава

"Каталунците" с много силен старт на новия сезон в Европа

Барселона разгроми с 5:1 Виктория Пилзен в първия си мач от група C в Шампионската лига, а Роберт Левандовски вкара първия си хеттрик с екипа на каталунците. Другите две попадения бяха дело на Франк Кесие и Феран Торес. За чехите се разписа Ян Сикора.

Двубоят очаквано започна с домакински натиск. Още в 3-ата минута от Барселона имаха претенции за дузпа, но след преглед с ВАР съдията Лорънс Висер отсъди, че такава няма.

Каталунците все пак успяха да поведат в резултата малко преди да е изминал четвърт час от мач В 13-ата минута след центриране от корнер Жул Кунде свали с глава към Франк Кесие, който вкара първия си гол с екипа на каталунците.

В 24-ата минута и гостите от Чехия поискаха дузпа, която първоначално бе свирена, но след като Виснер сам прегледа ситуацията реши, че всъщност има фал в атака срещу Андреас Кристенсен.

В 34-ата минута страхотно взаимодействие между Сержи Роберто и Роберт Левандовски, позволи на поляка да излезе на добра позиция, от която не сбърка за 2:0.

В края на първата част Виктория Пилзен върна един гол, след като Вацлав Йемелка центрира в наказателното поле, където Ян Сикора с изстрел в десния ъгъл се разписа във вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Барселона обаче не бе казал последната си дума в това полувреме. В добавеното време Усман Дембеле открадна топката от футболист на чехите и центрира в наказателното поле, където Левандовски с глава се разписа за 3:1.

За началото на втората част в игра се появи Жерар Пике, който записа първите си минути през сезона, след като до момента в Ла Лига бе неизползвана резерва във всички мачове на "блаугранас".

Полският нападател оформи хеттрика си в 67-ата минута със страхотен гол от воле, с който направи резултата 4:1.  В 71-ата минута Дембеле даде втората си асистенция в мача, след като намери с центриране непокрития Феран Торес, който с мощен изстрел оформи крайното 5:1 на "Камп Ноу".