3. Барса превзе върха в Ла Лига, но само за два часа (ВИДЕО)

Барса превзе върха в Ла Лига, но само за два часа (ВИДЕО)

Неймар вкара два пъти, а Меси добави още едно попадение, но Виктор Валдер получи тежка травма при 3:0 над Селта

Барселона се качи временно на върха в Ла Лига след лесен домакински успех с 3:0 над Селта в 30-ия кръг на Ла Лига. Неймар вкара по веднъж във всяко полувреме, а между неговите голове и Лео Меси вкара поредното си попадение. Лошата новина за Барса е тежката контузия на Виктор Валдес.

Така каталунците събраха 72 точки и имат аванс от две пред мадридските Реал и Атлетико, които играят по-късно тази вечер.

Селта имаше 5 ремита в последните си 9 визити на „Ноу Камп”, но сега мачът започна лошо за тима от Виго.

Още в 6-ата минута Меси намери Алексис Санчес на фланга, а чилиецът успоредно на голлинията намери Неймар, който на празна врата засече за 1:0.

Неймар продължи да торомози защитата на гостите, но Ортенече изчисти след негов пробив и пас за Алексис, а после бразилскат звезда стреля от външната страна на мрежата. В следващата атака Алексис изведе Меси, той насочи ниско към ъгъла, но вратарят Йоел спаси с една ръка.

Съдиите направиха истинска бъркотия в 20-ата минута. При първата си смислена атака гостите разиграха добре и центрирането на Орелана се отби в ръката на Бартра. Главният съдия Мигел Аиза посочи бялата точка, но страният рефер му подсказа, че играта с ръка е била извън наказателното поле и в крайна сметка имаше пряк свободен удар, който Валдес спаси с вещина.

Но точно след това спасяване Валдес изкриви лошо коляното си и беше изнесен на носилка, а Хосе Пинто влезе да пази за домакините.

„Блаугранас” опита да отклони мислите си от контузията на Валдес с втори гол след половин час игра. Иниеста намери Меси с ювелирен пас, а десетката просто заобиколи вратаря и вкара на празна врата – 2:0.

Барса намали темпото в началото на втората част и се наложи Пинто да прави две страхотни спасявания. Орелана хвърли пас над защитата за Фернандес, Пинто изби, но Санти Мина връхлетя върху кълбото от втори опит, а Пинто бързо успя да избие и този шут.

Отборът на Тата Мартино реши всичко точно в средата на второто полувреме. Алексис Санчес намери Неймар, който се мушна между защитниците Мадинда и Фонтас, за да прати в далечния ъгъл за 3:0.

Джони спря Алексис с чудесна намеса в защита, а Йоел спаси удар на Серхи Роберто след пас на Иниеста, но нови голове не паднаха.

В друга среща от кръга по същото време Райо Валекано спечели драматично с 1:0 у дома срещу Осасуна.

„Пчеличките” ожилиха фатално памплонци в последната 90-а минута след гол от дузпа на аржентинеца Хоакин Ларивей.

Така Райо има вече 33 точки и се изравни със Селта на 12-ото място, докато Осасуна остана с 29 на 17-о място и е само на точка над чертата.
ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)