3. Барса разби смелите шотландски сърца с гол в последните секунди (+ВИДЕО)

Барса разби смелите шотландски сърца с гол в последните секунди (+ВИДЕО)

Каталунците победиха Селтик с 2:1 след късна драма и остават безпогрешни в Група "G"

В последната секунда Барселона спечели драматично с 2:1 като домакин на Селтик в Група “G” и продължава с пълен актив от 9 точки. Шотландците смело се бранеха през целия мач и виждаха как си тръгват с точка от „Ноу Камп”, но допуснаха гол в 4-ата минута на продължението.

Масчерано си вкара автогол в началото, Иниеста изравни в края на първата част, а в последната атака Жорди Алба вкара победен гол за каталунците.

Тито Виланова заложи на Педро, Меси и Алексис в предни позиции, а отзад ги подкрепяха Шави, Сонг и Иниеста. Сеск Фабреагс беше оставен на пейката въпреки трите асистенции в лудия мач с Депортиво Ла Коруня.

Лео Меси имаше общо 299 гола в професионалната си кариерата преди този мач и търсеше попадение номер 300.

Барса трябваше да зарадва 75 000 на „Ноу Камп” в третата минута, когато Шави и Иниеста разиграха добре, Алексис Санчес беше изведен по диагонала, но стреля покрай целта.

Нова бърза атака мина през Меси за Алексис, който пусна за притичалия Жорди Алба, последва прострелно центриране между вратаря и защитата, но Педро не можа да засече.

Иниеста намери Бартра с прехвърлящ пас, но Форстър направи страхотно спасяване по инстинкт.

Напук на натиска на домакините, „детелините” поведоха. Мългрю центрира от пряк свободен удар, Самарас засече с глава, а Хавиер Масчерано прати в собствената си врата, за да даде аванс на Селтик – 0:1 в 18-ата минута.

Барса бавно, но методично вдигаше темпото в опит да изравни до почивката. Бартра пак се озова на удобна позиция след пас на Иниеста, но този път с глава не намери очертанията на вратата.

Меси бе близо до гол №300 в 38-ата минута, но с хубав удар от пряк свободен удар качи топката на мрежата над вратата.

В последната минута на първата част смелите шотландци най-накрая допуснаха гол срещу фаворита. Меси пусна за Иниеста с гръб към вратата, испанският национал направи двойно с другия мотор в средата Шави, а после Иниеста сам преодоля Форстър за 1:1.

През втората част действията се развиваха изцяло пред вратата на Селтик.

Ваниама изненадващо имаше удобен шанс да изведе пак напред гостите, но би покрай вратата след пас на Мългрю.

В 68-ата минута атака по учебник на Барса изведе Меси сам срещу вратаря, но Форстър блестящо отрази удара на аржентинеца.

15 минути преди края Меси стреля отблизо с глава, но стражът на „детелините” сякаш носеше четирилистна детелина със себе си и отново спаси.

В 87-ата минута статистиката сочеше, че Барса владее кълбото в 72% от времето, ала резултатът бе равен.

Алба излъга двама съперници и стреля, а Форстър не учуди никого като спаси.

В първата минута на добавеното време резервата Давид Вия получи на границата на пеналта и стреля ниско, но този път гредата се оказа верен помощник на гостите и те пак се отърваха.

Целият късмет на Селтик тази вечер се изпари в последната атака за мача. Центриране на Адриано отдясно подмина всички, но не и Жорди Алба, който прати в мрежата за 2:1 и разби смелите шотландски сърца.

Барселона има 9 точки и е лидер в Група „G”. Селтик остава на второ място с 4, Спартак (Москва) е с 3 след успеха над Бенфика, който остава само с една на дъното.

Барселона - Селтик 2:1
0:1 Масчерано (автогол) '18
1:1 Иниеста '45
2:1 Алба '90+4