3. Барса рухна след 7 поредни победи, титлата е мираж

Барса рухна след 7 поредни победи, титлата е мираж

Каталунците загубиха с 0:1 от Кадис и останаха на 15 точки от Реал

Барселона се провали след 7 поредни победи в Ла Лига. Каталунците загубиха с 0:1 от Кадис на "Камп Ноу" и останаха на 15 точки от лидера Реал Мадрид. Тимът на Шави е с мач по-малко, което обаче едва ли е някакво успокоени за феновете на тима. Кадис продължава да се бори за оцеляването си и с актив от 31 точки вече е 16-и.

Eдинствената голова възможност преди почивката бе за Кадис. Лукас Перес обаче я изпорти с много нескопосано изпълнение.

Гостите откриха резултата в 48-ата минута. Алекс Фернандес центрира по диагонал в наказателното поле на Барселона, където във вратарското поле Собрино нанесе два удара с глава и с крак, които вратарят Марк-Андре тер Стеген отрази, но при добавката Лукас Перес прати топката в опразнената врата.

Четвърт час преди края капитанът на Кадис Алекс пропусна отблизо при отлична контраатака на своя отбор, а Барса продължаваше да действа все така хаотично и беззъбо в предни позиции.

Най-чистото положение за каталунците дойде след влизането на терена на Люк Де Йонг в 77-та минута, но вратарят беше на мястото си. В 84-ата минута Ерик Гарсия трябваше да се включва напред, за да стресне Ледесма със снаряд от дистанция, но стражът отново спаси. Малко след това вратарят извади и удар на Пиер-Емерик Обамеянг. На Барса не помогнаха и осемте минути добавено време.