3. Барса с лекота вкара четири гола на Ейбар (ВИДЕО)

Барса с лекота вкара четири гола на Ейбар (ВИДЕО)

Меси се разписа два пъти, а Мунир и Суарес вкараха по веднъж в отсъствието на наказания Неймар, титлата е близо

Безпощадният поход на Барселона към титлата в Примера продължи с разгромно 4:0 при гостуването на Ейбар в 28-ия кръг. Меси вкара два гола, а по един добавиха Мунир и Луис Суарес. Успехът увеличи рекордната серия на Барса без загуба на 36 мача във всички турнири.

Мунир замени наказания Неймар в атаката и още в 8-ата минута 20-годишният нападател ликуваше. Суарес проби по фланга и центрира ниско на втора греда, където бе детска игра за Мунир да се разпише за 1:0.

Луис Суарес стреля над целта, а Иван Рамис направи същото при първото добро положение за домакините в 12-ата минута.

4 минути преди почивката Мунир подаде на Меси, който се втурна в бърза контра, остави Пантич и Капа да му дишат прахта и в типичния си стил спокойно прати в долния ъгъл – 2:0. Ракитич пропусна да вкара трети гол преди паузата.

Меси направи голям пропуск в 52-ата минута, но в 74-ата остави Рамис на земята с финт на аутлинията и Рамис спря с ръка центрирането му, което доведе до дузпа. Лео Меси сам се нагърби от бялата точка след серията пропуснати дузпи на каталунците и уверено вкара в средата на вратата – 3:0 и втори гол за Меси.

6 минути преди края Серхи Роберто пусна над защитата за Луис Суарес, който финтира Капа и матира вратаря с 26-ия си гол за сезона за 4:0.

Барселона е далеч напред на върха със 72 точки, с 11 пред Атлетико Мадрид, който има и мач по-малко. Реал Мадрид е с 12 назад с 60. Ейбар е осми с 36 след четвъртото си поредно поражение.