3. Барса с нов разгром над Леванте за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса с нов разгром над Леванте за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците се класират за полуфиналите след общ резултат от 9:2

Отборът на Барселона за втори път се подигра с Леванте и постигна победа с 5:1 на „Кап Ноу” в реванш от четвъртфиналите за Купата на краля. Тата Мартино бе дал почивка на звездата си Лионел Меси, но, въпреки това, отборът му регистрира нов успех и след 4:1 в първата среща продължава към полуфиналите с общ резултат от 9:2.

Каталунците изоставаха след само девет минути игра лед автогол на Сержи Роберто, но с голове на Адриано, Карлес Пуйол, Сеск Фабрегас и на два пъти Алексис Санчес домакините доведоха нещата до естествен изход.

Гостите изненадващо откриха в деветата минута след куриозен автогол на Сержи Роберто. Капитанът на Леванте Лукас Винтра засече с глава центриране от корнер. Ударът му излизаше далеч в аут, но топката рикошира в гърба на Сержи Роберто и влезе във вратата на Пинто, който дори не успя да реагира.

Каталунците успяха да обърнат резултата още преди края на първата част. В 28-ата минута Адриано изненада стража на гостите с далечен удар и изравни. Бранителят стреля от около 25 метра и хвана неподготвен Хименес.

Малко преди почивката Карлес Пуйол даде аванс на Барса. Завърналият се след травма бранител засече центриране от ъглов удар на Тейо и осъществи обрата още през първите 45 минути.

Малко след началото на втората част Алексис Санчес наниза две попадения в рамките на само три минути. Тейо изведе Монтоя в наказателното поле, бранителят стреля, а вратарят на Леванте не успя да се намеси добре. Санчес стигна първи до топката и отбеляза на опразнената врата.

Три минути по-късно чилийският нападател отново се възползва недобра изява на Хименес. Този път Тейо пробва реакциите на стража на гостите, който не успя да реагира адекватно и Санчес отново добави на празна врата.

В 69-ата минута и Сеск Фабрегас записа името си на светлинното табло. Полузащитникът на Барса стреля в близкия ъгъл на вратата, като Хименес отново не бе убедителен и допусна пети гол в мрежата си.

На полуфиналите Барселона ще се изправи срещу победителя измежду Реал (Сосиедад) и Расинг (Сантандер), като в първата среща „бяло-сините” се наложиха с 3:1.
ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)