3. Барса се изпоти за 1:0 срещу Валядолид

Барса се изпоти за 1:0 срещу Валядолид

Отборът на Барселона постигна много трудна победа срещу Валядолид като гост с 1:0. Момчетата на Гуадиола доста се поизпотиха, за да достигнат до трите точки. Единственото попадение бе дело на Самуел Ето’о в 40-ата минута. Срещата започна с подчертан домакински натиск, тъй като у гостите от Барселона явно личеше умора от изиграните международни мачове. Наставникът на „блаугранас” включи в титулярния състав играчи, които по-малко получават шанс за изява. На терена бяха играчи като Серхио Бускетс, Педро и Кейта, докато на скамейката останаха Лионел Меси, Тиери Анри и Дани Алвеш.

Отборът на Барселона постигна много трудна победа срещу Валядолид като гост с 1:0. Момчетата на Гуадиола доста се поизпотиха, за да достигнат до трите точки. Единственото попадение бе дело на Самуел Ето’о в 40-ата минута.

Срещата започна с подчертан домакински натиск, тъй като у гостите от Барселона явно личеше умора от изиграните международни мачове. Наставникът на „блаугранас” включи в титулярния състав играчи, които по-малко получават шанс за изява. На терена бяха играчи като Серхио Бускетс, Педро и Кейта, докато на скамейката останаха Лионел Меси, Тиери Анри и Дани Алвеш.

Барселона бе видимо по-измореният тим, като за определени периоди от първата част играчите на Валядолид владееха по-продължително топката и създадоха няколко опасни положения. „Блаугранас” се опитваха с по-продължителни атаки да стигнат до мрежата на Валядолид. Опасни удари за „синьо-червените” отправиха Самуел Ето’о, Андрес Иниеста, и Сейду Кейта. В 40-ата минута камерунецът Ето’о получи кълбото сам срещу стража на Валядолиди хладнокръвно го преодоля с параболичен удар. Така първата част завърши при резултат 1:0 в полза на Барселона.

Втората част отново започна с натиск на домакините, които търсеха изравнителен гол. Играчите на Валядолид имаха много добри възможности за гол. Вратарят Виктор Валдес отново не знаеше какво се случва и в някои от ситуациите единствено късмета му и защитниците успяха да предотвратят попадение. Пеп Гуардиола видя, че неговият отбор изнемогва и включи в игра Меси и Алвеш.

Барса заигра по-бързо, но не стигаше до сериозно голово положение. В 75-ата минута Андрес Иниеста остана сам срещу вратата на Валядолид, но стреля покрай вратата. В последните 15 минути на срещата Валядолид създаде една дузина опасни положения пред вратата на Барселона, които като по чудо не влетяха в мрежата на Валдес.

С тази победа момчетата на Гуардиола вече имат преднина от 9 точки пред шампиона Реал Мадрид, който гостува по-късно на тима на Малага.

Валядолид – Барселона 0:1