3. Барса се разправи с Виляреал, Неймар и Суарес нямат спирка (ВИДЕО)

Барса се разправи с Виляреал, Неймар и Суарес нямат спирка (ВИДЕО)

Каталунците взривиха „жълтата поводница” за 3:0 на „Камп Ноу”

Двете остриета на Барселона Неймар и Луис Суарес отново се развихриха при победата над Виляреал в двубой от 11-ия кръг на Примера дивисион. Срещата на „Камп Ноу” завърши при резултат 3:0 – два от тях са на сметката на Неймар, а Суарес бе точен от дузпа.

Бразилецът вече има 7 гола срещу „жълтата подводница” – повече от всеки друг футболист на Барселона. А попадението на Луис Суарес бе негово 38-мо за каталунците, откакто премина на „Камп Ноу” и първо от бялата точка.

Така, двамата нападатели се превръщат в топ-реализитори за Барса през този сезон във всички турнири. Неймар и Суарес имат по 13, а Лионел Меси, който е контузен - 6.

Барселона събра 27 точки и се изкачи на върха в класирането на три пред Реал (Мадрид). "Белия балет" е с мач по-малко - по-късно тимът на Рафаел Бенитес гостува на Севиля.

И три гола паднаха през второто полувреме. В 60-ата минута Бускетс намери добре Неймар, който не сгреши срещу вратаря Ареола. След десет минути игра Мунир бе съборен в наказателното поле и домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Суарес, който със самочувствие направи 2:0, след като вратарят се хвърли в противоположния ъгъл.

Крайното 3:0 бе оформено в 85-ата минута. Тогава Неймар показа световната си класа и вкара уникален гол. Той получи топката в наказателното поле от Суарес, с пета прехвърли майсторски защитник, след което отправи моментално удар от въздуха, който не остави никакви шансове за вратаря.

Това бе шеста поредна победа за Барса над Виляреал във всички турнири.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)