3. Барса се скъса да пропуска, но би Малага с 2:1 на "Камп Ноу"

Барса се скъса да пропуска, но би Малага с 2:1 на "Камп Ноу"

Педро откри в 69-ата минута, Валдо изравни в 81-ата, а Меси оформи крайното 2:1 в 84-ата

Шампионът Барселона направи нова изключително важна крачка към защитата на титлата си, след като надигра състава на Малага с 2:1. Срещата се проведе на стадион „Ноу Камп” и бе от програмата на 24-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Каталунците направиха множество пропуски, но в крайна сметка тържествуваха след голове на Педро и Меси. Попадението за гостите пък бе дело на Валдо. След успеха „блаугранас” отново се изкачиха на върха в класирането и вече имат 61 точки, 2 повече от Реал.

Двубоят започна с натиск на каталунците, но въпреки това първата възможност се откри пред гостите. В 8-та минута Дуда изпълни страхотно пряк-свободен удар, но Валдес се намеси блестящо и спаси. В ответната атака Алвеш центрира за Меси, който с глава не успя да намери вратата на Мунуа. В 14-ата отново Меси можеше да се разпише, но шутът му бе блокиран в последния момент от Уелигтон.

Натискът и владението на топката на каталунците се увеличаваха все повече, но гол така и не падаше. В 25-ата минута Ибрахимович изстреля истинска бомба от фаул от около 30 метра, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Мунуа. 180 секунди по-късно шведският национал подаде за Иниеста, който пробва удар от движение от около 20 метра, но той не затрудни стража на гостите.

След половин час игра Меси навлезе по брилянтен начин в наказателното поле на Малага, но трябваше да стреля с десния крак и кълбото прелетя високо над противниковата врата. 7 минути по-късно дойде и най-красивото положение в срещата. Тогава Иниеста центрира отляво за Шави, който пробва удар с пета и топката щеше да влезе в мрежата на Мунуа, ако той не се бе намесил в последния момент.

В самия край на първата част „блаугранас” пропуснаха нови две страхотни възможности за откриване на резултата. В 44-ата минута Меси проби през центъра, изведе Педро в дясната част на наказателното поле на гостите, който центрира за Ибрахимович, но шведът закъсня с части от секундата и опасността премина. В 47-ата пък Педро навлезе мощно в полето на Малага, върна за Меси, който стреля незабавно, но шутът му срещна тяло на бранител и излезе в корнер. И след него не се стигна до попадение и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част отново започна с преимущество за каталунците и в 52-ата минута те можеха да вкарат гол, след като Меси проби отдясно, качи топката на главата на Ибрахимович, който стреля, но ударът му бе избит в корнер от Мунуа. В 56-ата Иниеста опита шут извън границата на наказателното поле, но той излезе в аут. 4 минути по-късно пред „блаугранас” се откри нов шанс, след като Шави центрира от корнер, Ибрахимович се извиси над всички, но след удара му с глава, кълбото бе избито в нов ъглов удар от капитана на Малага Уелигтон.

Натискът на Барселона все пак даде резултат в 69-ата минута, когато Педро пое отляво, тръгна през центъра и стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в десния ъгъл на Мунуа – 1:0. В 76-ата каталунците можеха да удвоят преднината си, след като Меси изпълни късо фаул, извеждайки Иниеста в наказателното поле на Малага, испанецът стреля от движение, но шутът му срещна напречната греда на гостите.

Така дойде 81-ата минута, когато при една контраатака тимът на Малага попари „Ноу Камп”, изравнявайки резултата. Тогава Обиня изведе резервата Валдо зад гърба на отбраната на домакините, а вторият не сбърка, преодолявайки хладнокръвно Валдес за 1:1.

Радостта на гостите от този изравнителен гол обаче бе твърде кратка и в 84-ата минута, след страхотна многоходова акция, Барса си върна преднината. Шави изведе Алвеш зад гърба на отбраната на Малага по феноменален начин, бразилецът не се полакоми, а подаде за непокрития Меси, който от няколко метра покачи на 2:1. В 90-ата минута „блаугранас” стигна до нов гол дело на Ибрахимович, но той бе отменен от рефера заради нарушение на шведа.

След тази победа Барса отново се върна на върха в класирането в Ла Лига и вече има 61 точки, 2 повече от Реал (Мадрид). Гостите от Малага пък са 12-и с 27 спечелени точки.

Барселона – Малага 2:1

1:0 Педро 69’
1:1 Валдо 81’
2:1 Меси 84’

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол, Максуел, Бускетс, Шави, Иниеста, Педро (Боян 86’), Меси, Ибрахимович

Малага: Мунуа, Торибио, Маноло, Хуанито, Милан Степанов (Рамос 17’), Уелигтон, Ману, Торес (Валдо 46’), Дуда, Баха (Форестиери 72’), Обиня

Жълти картони: Пике (Барселона); Торес (Малага)

Стадион: „Камп Ноу”

Рефер: Рубинос Перес

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1