3. Барса се спаси от голям срам срещу Елче с много късен гол (ВИДЕО)

Барса се спаси от голям срам срещу Елче с много късен гол (ВИДЕО)

Каталунците стигнаха до успех с 3:2

Барселона записа неочаквано трудна победа с 3:2 срещу Елче в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Въпреки че каталунците поведоха с 2:0 още преди почивката, допуснаха изравняване в рамките на две минути през второто полувреме.

Дебютантът Феран Жутгла и Гави се разписаха, но гостите изравниха чрез Тете Моренте и Пере Мия. Все пак тимът, воден от Шави, успя да се съвземе и стигна до ценен успех чрез Нико. При решаващото попадение останаха сериозни съмнения за засада на Гави, но в крайна сметка ВАР потвърди решението на съдийската бригада.

Още във 2-рата минута дебютантът Феран Жутгла беше изведен зад защитата на Елче. Той порази целта, но попадението правилно не беше зачетено заради засада. Ситуацията беше преразгледана с помощта на системата ВАР.

Четвърт час след началото 22-годишният Феран все пак изживя звездния си миг, отбелязвайки за 1:0. Той засече с глава центриране от ъглов удар и не остави шансове на Едгар Бадия.

Три минути по-късно „блаугранас“ удвоиха преднината си. Гави получи от Легнел. Талантът много добре пое топката, напредна и с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле отбеляза. Бадия успя да закачи топката, но след рикошет в десния страничен стълб тя се оплете в мрежата.

В средата на първата част гостите пропиляха златна възможност да намалят изоставането си. Роко овладя на гърди в наказателното поле, но от няколко метра стреля високо над напречната греда.

До почивката каталунците продължиха да натискат в търсене на трети гол, с който да сложат точка на спора. В 28-ата минута изстрел на Феран беше отразен от Бадия. Пет минути по-късно Усман Дембеле не успя да се възползва от грешка на Елче и стреля покрай левия страничен стълб.

Секунди преди почивката Барса пропусна да направи резултата класически. Абде Езалзули получи отляво. Мароканецът комбинира с Гави, чийто удар от чиста позиция беше блокиран от защитник.

В 48-ата минута Жорди Алба опита с глава да върне топката към своя вратар Марк-Андре тер Стеген. Отиграването беше нескопосано и германският страж беше изпреварен от Лукас Бойе. Играчът на Елче успя да прокара топката покрай Тер Стеген, но не и да намери очертанията на вратата.

Час игра след началото Барселона преживя истински шок и в рамките на две минути допусна изравняване. Първо, в 62-рата минута Елче сложи край на 43-годишната си голова суша в мачовете срещу Барселона. Тете Моренте нахлу в наказателното поле и с хубав удар матира Тер Стеген.

Секунди по-късно „Камп Ноу“ беше разтърсен за втори път. Отново Тете Моренте изигра ключова роля, така че Елче да изравни. Той получи отдясно и центрира на далечната греда. Топката прехвърли Тер Стеген, а Пере Мия отбеляза се хвърли и с глава вкара – 2:2.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Нико опита късмета си с изстрел от средна дистанция, но Бадия успя да се намеси и спаси.

Постепенно каталунците успяха да се съвземат и все пак поведоха в 86-ата минута. След хубава комбинация Гави беше изведен отляво. Той намери Нико Гонсалес в наказателното поле. С едно докосване 19-годишният полузащитник прати топката в мрежата на Елче за 3:2. Останаха сериозни съмнения за засада на Гави, но след преглед на ВАР голът в крайна сметка беше зачетен.

До края Барселона умело задържа владението на топката и не даде възможност на гостите отново да преодолеят Тер Стеген. Така „блаугранас“ стигнаха до измъчен успех и три точки, чрез които се изкачиха до седмото място във временното класиране. Елче е 16-и с 15.

БАРСЕЛОНА – ЕЛЧЕ 3:2