3. Барса си отмъсти на Севиля на „Камп Ноу” – 4:0

Барса си отмъсти на Севиля на „Камп Ноу” – 4:0

Поредно шоу на Меси и компания, каталунците вече водят с 5 точки на Реал

Шампионът на Испания, Европа и Света Барселона направи нова важна крачка към титлата в Ла Лига, след като размаза тима на Севиля с 4:0. Срещата се игра на стадион „Камп Ноу” и бе от програмата на 18-ия кръг на Примера Дивисион. Меси и компания изнесоха поредното си шоу, отмъщавайки си на андалусийците за отпадането от турнира за Купата на Краля през седмицата.

Двубоят започна със силен натиск от страна на Барселона, а пропуски в началото направиха Дани Алвеш и Златан Ибрахимович. В 13-ата минута Анри стреля към вратата на Севиля, но Палоп спаси, а четири по-късно Иниеста шутира извън наказателното поле, но топката прелетя встрани от вратата. Последваха нови пропуски на Ибрахимович и Алвеш, както и един на капитана Пуйол в 28-ата минута.

Каталунците продължиха да натискат, но кълбото така и не навестяваше мрежата на гостите. В 31-ата минута Меси центрира в наказателното поле на Севиля, където Пуйол отправи удар с глава, но той бе спасен от стража на андалусийците. В 35-ата минута именно Лео Меси стреля много опасно, но Палоп за пореден път показа завидни умения и извади топката от горния си ляв ъгъл.

До края на първото полувреме „блаугранас” продължиха с тоталната си доминация, но гол така и не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с нов устремен натиск на домакините. В 48-ата минута Жерар Пике пропусна да се разпише след шут с десния крак, но в 49-ата каталунците все пак излязоха напред в резултата, след като Ескюде си отбеляза злощастен автогол.

След гола Барса продължи да натиска и само 120 секунди по-късно Меси можеше да вкара ново попадение, но Палоп го разколеба за пореден път. Последваха по два пропуска на триото в атаката на каталунците – Анри, Ибрахимович, Меси, преди в 70-ата минута, резервата Педро да се разпише за 2:0. Тогава магическият полузащитник на „блаугранас” Шави изведе младия испанец зад гърба на трима бранители, а Педро не сбърка, удвоявайки преднината на своите.

Въпреки че вече водеха с 2:0 играчите на Пеп Гуардиола продължиха с пресата си и непрестанните атаки към вратата на гостите. В 85-ата минута Даниел Алвеш центрира отдясно към наказателното поле, където Лео Меси засече кълбото с левия крак и направи преднината на Барса класическа. В 91-ата минута, отново аржентинецът, направи унижението на Севиля пълно, оформяйки крайното 4:0, след като бе изведен очи в очи с Палоп от Абидал.

След тази победа тимът на Барселона убедително е начело във временното класиране с актив от 46 точки, на 5 пред втория Реал. Гостите от Севиля пък са 6-и с 30 спечелени точки.

Барселона - Севиля 4:0

1:0 Ескюде (а.г.) 49'
2:0 Педро 70'
3:0 Меси 85'
4:0 Меси 91'

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Алвеш, Абидал, Пике, Пуйол (Маркес 46'), Бускетс, Шави, Иниеста (Боян 87'), Анри (Педро 64'), Меси, Ибрахимович

Севиля: Палоп, Конко (Корея 59'), Ескюде, Драгутинович, Наваро, Станкевичиус, Лоло, Валиенте (Душер 46'), Навас, Карлош (Капел 46'), Коне

Жълти картони: Абидал, Бускетс (Барселона); Наваро, Лоло, Валиенте, Душер (Севиля)

Стадион: "Камп Ноу"

Рефер: Делгадо Ферейро

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1