3. Барса си върна върха след класика над Малага (ВИДЕО)

Барса си върна върха след класика над Малага (ВИДЕО)

Пике, Педро и Санчес точни за каталунците

Шампионът Барселона направи нова важна стъпка към защитата на титлата си, след като тази вечер се справи без особени проблеми с тима на Малага, побежадавайки го с класическото 3:0. Срещата се игра на стадион "Камп Ноу" и бе от програмата на 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците овладяха инициативата от самото начало, докато андалусийци имаха едва един точен изстрел във вратата на Виктор Валдес, който бе спасен от стража на "блаугранас".

От своя страна Барса можеше да излезе напред в резултата още в 5-та минута, когато Санчес бе изведен в наказателното поле от Фабрегас, но прехвърлящият му удар срещна дясната греда на гостите.

С напредване на времето натискът на каталунците се усилваше, но Педро, Алба и Меси пропуснаха да се разпишат.

Натискът на Барселона най-сетне даде резултат в 40-ата минута, когато след корнер Санчес отклони с глава към далечната греда, където непокритият Пике овладя и с десния крак простреля Кабайеро за 1:0.

Втората част също стартира ударно за каталунците, които в 54-ата минута можеха да удвоят аванса си, след като Пике засече с глава центриране на Шави от корнер, ала кълбото срещна десния страничен стълб на вратата на андалусийците.

Минута след това обаче Педро все пак успя да реализира нов гол за "блаугранас", след като бе намерен в наказателното поле от Меси и с десния крак прониза стража на Малага за 2:0.

Само 6 минути по-късно Алексис Санчес сложи точка на спора. Тогава той бе намерен в наказателното поле от Педро, напредна няколко крачки и с десния крак оформи крайното 3:0.

След победата Барса отново се изкачи на върха във временното класиране с актив от 54 точки, колкото има и Атлетико (Мадрид), но каталунците са с по-добра голова разлика. 3-и Реал (Мадрид) с 53. Тимът на Малага пък е 16-и , само на 2 точки от зоната на изпадащите.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)