3. Барса стъпи накриво срещу Виляреал – 1:1 на „Камп Ноу”

Барса стъпи накриво срещу Виляреал – 1:1 на „Камп Ноу”

Педро изведе каталунците напред в 7-та минута, а Фустер оформи крайното 1:1 в 51-ата

Шампионът Барселона допусна неприятно равенство 1:1 срещу тима на Виляреал, който бе съперник на българския Левски в груповата фаза на турнира Лига Европа. Срещата се игра на стадион „Камп Ноу” и бе от програмата на 16-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Двубоят започна със силен домакински натиск, който даде резултат още в 7-та минута. Тогава Анри стреля добре от воле, топката срещна гредата, но се върна в краката на Педро, който необезпокояван откри за 1:0.

След този гол гостите бързо се окопитиха и в 13-ата минута можеха да изравнят, но шут на Нилмар бе спасен от Валдес. Все пак каталунците бързо си върнаха влиянието върху събитията на терена и в 26-ата можеха да удвоят преднината си, след като Шави качи кълбото на главата на Анри, чийто изстрел бе спасен от Лопес. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно освен един пропуск на Анри с глава и така „блаугранас” се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Второто полувреме започна с изненадващо по-добра игра за гостите, но в първите няколко минути пропуски направиха Нилмар и Фустер. Все пак в 51-ата минута вторият успя да се разпише, възстановявайки статуквото. Тогава Кани центрира добре отдясно, а Фустер засече кълбото с глава за 1:1.

След това попадение играчите на „жълтата подводница” намалиха оборотите и заиграха на контраатака. Зачестиха и тактическите нарушения в средата на терена, с цел да бъде нарушен ритъмът на Барселона. И тази тактика даде резултат, тъй като положения пред вратата на Виляреал нямаше, а „блаугранас” се задоволяваха с по някой шут отдалеч.

В 82-ата минута Иниеста изведе Ибрахимович на добра позиция в наказателното поле на гостите, но ударът на шведа бе неточен и не затрудни Лопес. В 87-ата минута Виляреал дори можеше да спечели срещата, след като Сена подаде за Роси, италианецът стреля, но Пуйол се намеси преди кълбото да навести мрежата му и предотврати опасността.

До края на двубоя натискът на каталунците не даде резултат и така Барселона и Виляреал завършиха наравно 1:1.

След този хикс „блаугранас” все още са на върха в Ла Лига с актив от 40 точки, на три пред Реал (Мадрид), но и с мач повече. Гостите от Виляреал пък са 9-и с 22 спечелени точки.

Барселона – Виляреал 1:1

1:0 Педро 7’
1:1 Фустер 51’

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Абидал, Алвеш, Пике, Пуйол, Шави, Бускетс, Дос Сантос (Иниеста 56’), Педро (Боян 86’), Анри, Ибрахимович;

Виляреал: Лопес, Годин, Капдевиля, Касорла (Ескудеро 68’), Грациа, Нилмар (Роси 76’), Фустер (Егурен 90’), Вента, Сена, Маркано, Сориано;

Жълти картони: Пуйол, Ибрахимович (Барселона); Торихос, Вента, Сориано, Маркано (Виляреал);

Стадион: „Камп Ноу”;

Рефер: Гонсалес Васкес;

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:2

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1