3. Барса вдигна трофей още с първия си мач за сезона (ВИДЕО)

Барса вдигна трофей още с първия си мач за сезона (ВИДЕО)

Тер Щеген и Халилович дебютираха за каталунците при 1:0 над Рекреативо за трофея "Коломбино"

Новите попълнения Ален Халилович и Марк-Андре тер Щеген дебютираха с по едно полувреме за Барселона при успеха с 1:0 над Рекреативо в първата лятна контрола на каталунците. Още в първия си мач за сезона "блаугранас" вдигнаха трофей по случай 125-годишния юбилей на Рекреативо таз година. Успехът донесе на Барса трофея "Коломбино" на името на стадиона на Рекреативо.

В своя дебют начело на испанския гранд Луис Енрике пусна два различни състава за проверката в Уелва, като сред титулярите личеше името на хърватския суперталант Ален Халилович. В атака пък започнаха звездите на „Б” отбора Мунир Ел Хадади и Адама Траоре.

Барса контролираше мача за трофея „Коломбино”, но единственото голово положение през първата част дойде след силен шут на Халилович (на снимката), който бе спасен от вратаря Сотрес.

Луис Енрике смени целия си отбор на почивката и на вратата застана новият първи избор под рамката Марк-Андре тер Щеген. Върналият се след прекаран сезон под наем в Евертън Жерар Деулофеу застана на фланга.

Точно в средата на второто полувеме именно Деулофеу проби отляво и центрира остро, вратарят изби топката на пътя на Жоан Роман и халфът вкара победния гол отблизо за 1:0.

В края Деулофеу пропусна още едно положения, а трофеят „Коломбино” беше вдигнат от Марк Бартра след края на срещата.