3. Барса вкара шест на Райо, Меси с ново звездно постижение (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса вкара шест на Райо, Меси с ново звездно постижение (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците отново излязоха начело в Примера, Неймар се завърна с гол

Отборът на Барселона си върна първото място в Примера дивисион, след като по-рано през деня Атлетико (Мадрид) победи Виляреал с 3:0 и излезе начело. Каталунците се справиха без проблем с Райо Валекано у дома, отбелязвайки шест безответни гола в мач от 24-ия кръг на Примера.

Суперзвездата на Барса Лионел Меси отбеляза две от попаденията и постигна нов връх в кариерата си. Аржентинецът задмина легендата на Реал (Мадрид) Алфредо ди Стефано по голове в Примера дивисион, като вече има 228. Неймар пък се завърна с гол, след като един месец лекуваше травма в коляното. За Барса се разписаха още Адриано, Алексис Санчес и Педро.

Адриано откри резултата след по-малко от две минути игра с невероятно изпълнение с десния крак. Бразилецът получи топката на лявото крило,
влезе навътре и стреля неспасяемо по диагонала, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на Мартинес.

В 36-ата Меси получи пас от Фабрегас и с ювелирен прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

По-малко от десет минути след началото на втората част Алексис Санчес направи резултата класически. Защитата на Райо бе построена ужасно и позволи на Меси да остави Санчес сам срещу Мартинес и чилиецът хладнокръвно отбеляза.

В 56-ата и Педро се разписа. След страхотно двойно подаване между Фабрегас и Иниеста, бившият полузащитник на Арсенал изведе Педро на гола мрежа и резултатът набъбна до 4:0.

В 68-ата Меси направи 5:0. С втория си гол в срещата аржентинската звезда задмина легендата на Реал (Мадрид) Алфредо ди Стефано по голове в Ла лига. Това бе 228-ия гол за Лео в Примера и общо 337-ия във всички турнир.

Минута преди края на редовното време влезлият като резерва Неймар също се разписа. Бразилецът отсъстваше от терените поради травма в коляното, получена в средата на януари срещу Хетафе. Нападателят на Барса отбеляза страхотен гол след индивидуален пробив, оформяйки крайното 6:0.

След успеха си „блаугранас” отново са начело на Ла лига с 60 точки – толкова, колкото има и втория Атлетико (М), а Реал (М) е на три точки зад тях, като в неделя гостува на Хетафе.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)