3. Барса загря със 7:0 за „Ел Класико”, Меси пренаписа историята (ВИДЕО)

Барса загря със 7:0 за „Ел Класико”, Меси пренаписа историята (ВИДЕО)

Аржентинският магьосник наниза хеттрик и вече е най-резултатният играч в историята на каталунците

Барселона разби Осасуна със 7:0 в мач от 28-ия кръг на испанската „Ла Лига”, който ще влезе в историята, защото звездата на каталунците Лионел Меси наниза хеттрик и така вече е най-резултатният играч в историята на клуба.

Аржентинският магьосник откри резултата в 18-ата минута, когато се разписа след пас на Алексис Санчес и изравни рекорда на героя за каталунците от 20-те години на миналия век Паулиньо Алкантара, вкарал 369 гола в 357 мача.

Меси подобри върховото постижение с попадение за 4:0 в 63-ата минута, а в 88-ата вкара за 6:0 и вече има 371 попадения за Барселона.

Останалите голове в срещата бяха дело на Алексис Санчес (’22), Андрес Иниеста (’34), Кристиян Тейо (’78) и Педро Родригес (’90).

Така ситуацията на върха в Примера остана все така заплетена. Лидер е Реал Мадрид със 70 точки, следва Атлетико с 67 и Барселона с 66.

Следващия кръг обаче предстои „Ел Класико”, след което каталунците могат да стопят разликата с големия си съперник до само точка, ако съумеят да спечелят визитата си на „Сантяго Бернабеу”.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)