3. Барса загуби “Копа дел Рей” след недостатъчна победа в Севиля

Барса загуби “Копа дел Рей” след недостатъчна победа в Севиля

Шави се разписа за крайното 1:0 в 65-ата минута

Шампионът на Испания, Европа и Света Барселона загуби първия от шестте трофеи, които спечели през миналия сезон след недостатъчна победа с 1:0 над Севиля. Това бе реванш от турнира за Купата на Краля, a първият сблъсък на “Камп Ноу” завърши с победа с 2:1 за Севиля и така с общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен андалусийците се класираха за четвъртфиналите.

Двубоят започна със страхотна възможност за Ромарич, чиито удар с глава във 2-та минута бе изчистен от голлинията в корнер. Каталунците успяха да овладеят инициативата едва към 15-ата минута, но така и не стигаха до опасни ситуации пред Палоп. Така дойде 28-ата минута, когато “блаугранас” получиха страхотна възможност за откриване на резултата. Тогава Меси проби по дясното крило, центрира към далечната греда, където Ибрахимович стреля от много малък ъгъл и прати кълбото в аут.

Само 2 минути по-късно Меси отправи опасен изстрел от около 22 метра, но стражът на Севиля Палоп успя да се намеси добре. До края на полувремето Барселона продължи да доминира, но така и не съумя да вкара гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с натиск от страна на каталунците и в 52-ата минута Палоп трябваше да се намесва след изстрел с глава на Ибрахимович. Така се стигна до 63-ата минута, когато Шави получи една топка на границата на наказателното поле и след изключително прецизен удар с десния крак я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Севиля – 1:0.

След това попадение натискът на Барса стана ужасяващ и в 67-ата Меси можеше да вкара нов гол, но прехвърлящият му удар излезе малко в аут. 180 секунди по-късно Меси навлезе отдясно към центъра, стреля с левия крак, но шутът му срещна дясната греда на Палоп, а при добавката Ибрахимович не намери очертанията на вратата. В 77-ата минута, при една контраатака, Навас проби през центъра, намери непокрит Капел, който центрира остро към вратарското поле, където Пуйол изчисти в корнер пред краката на налитащия Алваро Негредо.

До края на мача Барса продължи да натиска, но така и не стигна до нов гол. Все пак каталунците имаха страхотен шанс в 85-ата минута, но удар на Меси бе спасен за пореден път от вратаря на домакините. Така Барселона победи Севиля като гост с 1:0, но заради по-малкото вкарани голове на чужд терен отпада от надпреварата.

Севиля - Барселона 0:1

0:1 Шави 65'

Стартови състави:

Севиля: Палоп, Конко, Наваро, Ескюде, Ренато, Драгутинович, Душер (Лоло 59'), Ромарич (Кала 90'), Адриано (Капел 67'), Навас, Негредо

Барселона: Пинто, Алвеш (Педро 85'), Абидал, Пуйол, Пике, Бускетс, Шави, Иниеста, Меси, Анри, Ибрахимович (Боян 85')

Жълти картони
: Наваро, Ренато, Ромарич, Лоло, Навас (Севиля); Пике, Меси, Анри (Барселона)

Стадион: "Колизеум Алфонсо Перес"

Рефер: Клос Лопес

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1