3. Барса започна наказателната акция в Ла Лига с класика на „Ел Сардинеро” (видео)

Барса започна наказателната акция в Ла Лига с класика на „Ел Сардинеро” (видео)

Шампионите стартираха защитата на титлата си с лесно 3:0 като гост на Расинг Сантандер

Испанският шампион Барселона започна защитата на титлата си по възможно най-добрия начин – с класическа победа. Каталунците надвиха Расинг Сантандер като гост с 3:0 в първия кръг на Примера без да си дават много зор. Лео Меси отново се разписа за Барса, а Давид Вия вкара първия си гол за шампионат с екипа на „блауграна”.

Срещата започна по страхотен начин за шампионите, които успяха да поведат в резултата още в 3-ата минута. Андрес Иниеста изведе Лео Меси зад защитата на домакините, а той с прецизен удар с десния крак матира Тоно и даде преднина на каталунците.

Голът стресна домакините, които в следващите няколко минути създадоха няколко добри атаки, но на два пъти Виктор Валдес отказа Арана. Постепенно обаче Барса си върна инициативата и стигна до втори гол в 33-ата минута, когато Андрес Иниеста се разписа със страхотен удар от около 20 метра за 2:0.

Само 2 минути по-късно обаче Сантандер получи правото да изпълни дузпа, направена от Максуел. Мохамед Тчите обаче не успя да преодолее блестящия Валдес и така преднината от два чисти гола на Барса се запази до края на полувремето.

През втората част Барселона успя да убие всякаква интрига в мача, вкарвайки за 3:0 в 62-ата минута. Дани Алвеш центрира точно на главата на Давид Вия, а за бившият ас на Валенсия не бе проблем да се разпише от близко разстояние, правейки преднината на каталунците класическа.

До края на срещата двата отбора можеха да вкарат по още един гол, но първо Тоно спаси шут на Лео Меси, а след това Валдес разколеба и резервата Науелпан. В крайна сметка обаче резултатът остана непроменен и каталунците се поздравиха с победа.

Така Барса започва защитата на титлата си с класически успех, докато за Сантандер битката за оцеляване тепърва започва.

Сантандер – Барселона 0:3