3. Барса завърши с победа американското турне (ВИДЕО)

Барса завърши с победа американското турне (ВИДЕО)

Дембеле и Депай се разписаха срещу Ню Йорк Ред Булс

Барселона постигна победа с 2:0 над Ню Йорк Ред Булс в последния мач от своето американско турне, в рамките на което тимът води подготовка за новия сезон.

По-рано в „сезона на контролите“ футболистите на Шави Ернандес постигнаха успех над Реал Мадрид с 1:0 в „Ел Класико“ и направиха 2:2 срещу Ювентус.

Тази нощ на “Ред Бул Арена” в Ню Джърси те не оставиха съмнения в превъзходството и успехът им можеше да е доста по-изразителен.

Още в 6-ата минута Усман Дембеле пропусна да открие след подаване на Френки де Йонг.

В 17-ата и новото попълнение Роберт Левандовски се размина с гола след удар с глава.

Полякът имаше нова възможност само две минути по-късно, но и тя не бе материализирана.

В средата на полувремето Ню Йорк Ред Булс изравни играта, но не стигна до опасности.

В 24-ата минута се стигна до нова голяма опасност пред вратата на домакините.

Роберт Левандовски получи топката от Дембеле и стреля от близка дистанция, но бразилският страж Карлос Колонел успя да отклони топката с крак, с което отново разочарова полската голова машина.

Барселона обаче откри резултата в 40-ата минута.

След множество подавания преди това, Усман Дембеле получи топката отляво на вратата и с удар с десния крак прати топката в мрежата под плонжа на вратаря Колонел за 1:0.

В 57-ата Левандовски имаше нов шанс, но и резервният страж на американския тим – Райън Меара, показа качества.

В 82-ата минута Даниел Еделман от състава на домакините получи червен картон за нарушение срещу Пабло Торе и остави тима си с човек по-малко.

Пет минути по-късно – в 87-ата, Барселона стигна до втори гол чрез Мемфис Депай, който бе заменил Роберт Левандовски в 70-ата минута.