3. Барса завърши сезона със стил и 100 точки (ВИДЕО)

Барса завърши сезона със стил и 100 точки (ВИДЕО)

Каталунците разбиха Малага с 4:1 на "Камп Ноу"

Шампионът Барселона завърши със стил сезона, след като днес разби състава на Малага с 4:1. Срещата се игра на стадион "Ноу Камп" и бе от програмата на 38-ия, последен кръг на Ла Лига.

С успеха каталунците събраха 100 точки в актива си и дублираха това постижение на Реал (Мадрид) от миналия сезон.

Френският ляв бек Ерик Абидал, за когото това бе последен сезон с екипа на "блаугранас", се появи в игра в 76-ата минута и се сбогува сърдечно с феновете на "Камп Ноу".

Мачът премина изцяло под диктовката на домакините, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута. Тогава Иниеста пусна прострелен пас зад гърба на отбраната на андалусийци, намирайки Педро в пеналта, юношата на Барса подаде вляво за друг сигурен напускащ - Вия, който не сбърка пред опразнената врата - 1:0.

Натискът на Барселона продължи и след този гол и в 13-ата минута Иниеста подаде за Фабрегас пред пеналта, а Сеск с прецизен шут удвои аванса на своите.

Само 120 секунди по-късно резултатът стана класически в полза на "блаугранас". Тогава младият десен бек Мартин Монтойа получи пред наказателното поле на гостите ис десния крак простреляв стража на Малага за 3:0.

Втората част стартира с нов гол за каталунците. В 52-ата минута Иниеста получи от Шави на границата на пеналта и с десния крак покачи на 4:0.

4 минути по-късно Малага съумя да вкара почетен гол, дело на Моралес, който засече с десния крак центриране на Хесус Гамес, оформяйки крайното 1:4.

До края на мача и двата тима имаха някои изгодни ситуации да отбележат, но това не се случи и така Барса финишира този сезон в Ла Лига с актив от 100 точки, изравнявайки това постижение на кръвния враг Реал (Мадрид) от миналата кампания. Съставът на Малага пък завършва с 57 точки, като по-късно днес може да бъде изместен от Бетис, ако "зелено-белите" победят като гости Леванте.

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига