3. Барселона без проблеми срещу Алавес в първия мач помежду им от турнира за Купата на Краля (ВИДЕО)

Тимът на Тито Виланова постигна победа с 3:0 като гост

Барселона се наложи с класическото 3:0 като гост на третодивизионния Алавес в първия мач между двата тима от четвъртия кръг на турнира за Купата на Краля. Срещата се игра на „Естадио Мендисороса”, а отборът на Тито Виланова се представи по-добре от своя съперник и заслужено се добра до успеха с 3:0, като по този начин си осигури комфортен аванс преди реванша на „Камп Ноу”.

Барселона успя да излезе с гол напред в 40-ата минута, когато Давид Вия бе изведен на чиста позиция и нанесе много прецизен удар с левия крак, топката срещна напречната греда, след което се оплете в мрежата на гостите. Така Барселона поведе с 1:0, а това бе и резултатът на почивката на двубоя.

Авансът на гостите набъбна на две попадения в 51-ата минута, когато Андрес Иниеста бе намерен на границата на наказателното поле и с прецизен изстрел в горния ляв ъгъл на вратата отбеляза за 2:0.

Барселона продължи да се представя на ниво, а в 88-ата минута достигна и до трети гол. Топката бе центрирана в наказателното поле, а Сеск Фабрегас от няколко метра с глава се разписа за крайното 3:0.

През идния уикенд Барселона е домакин на новака в Примера Дивисион – Селта Виго.

Състав на Барселона: Хосе Мануел Пинто, Даниел Алвеш, Марк Бартра, Мартин Монтоя, Сеск Фабрегас, Андрес Иниеста (Джонатан Дос Сантос 75’), Хавиер Масчерано, Серхио Бускетс (Александър Сонг 55’), Серхи Роберто, Давид Вия (Кристиан Тейо 70’), Алексис Санчес