3. Барселона изнесе футболна лекция и на Рома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона изнесе футболна лекция и на Рома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците схрускаха „вълците” с 6:1 на „Ноу Камп”

Испанският гранд Барселона си осигури предсрочно първото място в група „Е” на Шампионската лига, след като разби у дома Рома с категоричното 6:1.

С два гола и две асистенции се отличи Луис Суарес, като две попадения отбеляза и завърналият се сред титулярите Лео Меси. Аржентинецът също се отчете с голов пас, след като в началото на второто полувреме подаде на Жерар Пике.

Иначе още в седмата минута попадение на Меси бе отменено заради несъществуваща засада. В 15-ата минута обаче Дани Алвес изведе Луис Суарес и той откри резултата, разписвайки се за девети път в последните си шест мача.

Уругваецът бе точен на два пъти и срещу Реал (Мадрид) в „Ел Класико” през уикенда, спечелено от Барса с 4:0 насред „Сантяго Бернабеу”.

Само три минути по-късно Неймар и Суарес комбинираха, като бившият нападател на Ливърпул пусна към Лео Меси и той се разписа за първи път от месец септември, когато се контузи. Попадението бе под номер 78 за аржентинеца в Шампионската лига.

Впоследствие каталунците продължиха да доминират. В 33-ата минута Меси изведе с грациозен пас Суарес зад гърба на защитата, точно на централната линия, ала атаката бе спряна заради спорна засада.

Малко преди почивката дойде и едно от най-красивите изпълнения в срещата. В 44-ата минута, след едно центриране на Неймар, защитник на Рома изчисти с глава, ала топката попадна у Луис Суарес, който от воле я прати изключително красиво в мрежата, за да оформи класиката.

След паузата нещата на терена не се промениха особено.

В 56-ата минута дойде ред и на централния бранител Жерар Пике да впише името си сред голмайсторите. Испанският национал бе точен след асистенция на Меси, а само три по-късно аржентинецът вкара отново.

Това се случи след миг на гениалност от страна на Неймар, който спря изключително красиво една топка и подаде към Суарес в пеналта. Последният опита да стреля, но притичалият Меси овладя и на свой ред нанесе удар. Той бе отразен от вратаря, ала топката се върна при Лео и той я прати в мрежата за 5:0.

В 70-ата минута Неймар направи двойно със Суарес и остана сам срещу вратаря, но стреля на сантиметри от целта.

Малко след това Луис Суарес имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени от рефера. Секунди по-късно обаче съдията все пак посочи бялата точка, след като Неймар бе фаулиран в пеналта. Самият бразилец застана зад топката, но опита да вкара без засилка и вратарят спаси. Резервата Адриано обаче не сгреши при добавката – 6:0.

В заключителните минути Рома имаше шанс за почетен гол, но Един Джеко не можа да вкара от дузпа.

Все пак босненският национал съумя да се реабилитира в последните секунди и с глава оформи крайното 1:6. Така Барса допусна дебютно попадение от месец насам, но вече има 13 точки и е сигурен победител в групата.

Рома остана на третата позиция с 5 точки, колкото има и вторият Байер Леверкузен, докато на последната позиция, с една по-малко от тях, е съставът на БАТЕ Борисов.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1