3. Барселона мина с лекота през Тенерифе - 5:0, Лионел Меси с хеттрик

Барселона мина с лекота през Тенерифе - 5:0, Лионел Меси с хеттрик

"Каталунците" тотално премазаха своя противник

Испанският шампион Барселона успя да победи с лекота слабака Тенерифе с 5:0 в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига, който бе игран на стадион "Естадио Хелиодоро" в Тенерифе. Благодарение на този успех, каталунците си върнаха първото място в Ла Лига, което бе временно заемано от Реал.

Домакините, които са новак в Ла Лига, не успяха да се противопоставят на "каталунците", които пък направиха много силен мач, и съвсем логично загубиха.

Головете за Барселона отбелязаха Лионел Меси (36-ата, 45-ата и 75-ата минути), Карлес Пуйол в 44-ата и автогол на Езикел Луна в 85-ата минута.Треньорът на "каталунците" Пеп Гуардиола даде шанс в този мач на някои от резервите си, като в това число влизат Максуел, Боян Къркич, Тиери Анри и Рафаел Маркес, които рядко намират място в титулярния състав.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите, които търсеха бърз гол. В 10-ата минута Боян Къркич пробва да открие резултата с диагонален удар от наказателното поле, но топката мина встрани вратата на домакините.

Натискът на "каталунците" продължи и 33-ата минута Рафа Маркес изпробва да изненада стража на Тенерифе Арагонесес със силен удар от 30 метра, който обаче не влезе във вратата на домакините.

В 36-ата минута обаче логичното се случи и Барса успя да открие резултата, след като Боян Къркич даде перфектен пас на Лео Меси, който бе на точката за изпълнение на дузпата и с техничен удар даде преднина на "блаугранас".

В 44-ата минута Карлес Пуйол удвои преднината на домакините, след като с удар с глава след центриране на Лионел Меси не остави шансове на Арагонесес.

Натискът на Барса продължи и минута по-късно Лео Меси направи резултата класически, след като бе намерен в малкото наказателно поле от Боян Къркич и с техничен удар вкара топката във вратата на Тенерифе.

През второто полувреме бе съвсем логично темпото на игра да спадне. Въпреки това, Барса отново бе по-добрият отбор на терена и контролираше събитията.

В 48-ата минута Тиери Анри имаше шанс да запише името си сред голмайсторите, но пропусна. Домакините пък регистрираха едно от малкото си опасни положения пред вратата на Барса в 53-ата минута, когато Нино засече центриране на Езикел Луна.

В играта на Тенерифе определено се наблюдаваше импулс и в 60-ата минута Гарсия изпусна ново положение за домакините. Минута по-късно Барса отговори подобаващо, след като Андрес Иниеста имаше шанс да увеличи преднината на своите, но направи поредния пропуск пред вратата на Арагонесес.

В 65-ата минута Тиери Анри, който започна мача като титуляр, имаше ново изгодно положение за гол, което обаче отново изпусна. Определено французинът нямаше ден и не показваше най-доброто от себе си.

Хубавото в този мач бе страхотната игра на Лионел Меси, който в 75-ата минута оформи своя хеттрик, отбелязвайки гол със страхотен диагонален удар от дъгата. Той получи къс пас от Боян Къркич и се възползва от него по най-добрия начин - 4:0 за Барса.

Само десетина минути по-късно Езикел Луна от домакините си вкара комичен автогол, за да оформи крайното 5:0 за европейския шампион Барселона.

След този двубой, "каталунците" си върнаха лидерската позиция в класирането с актив от 43 точки, пред Реал (Мадрид), който има с две точки по-малко.

ТЕНЕРИФЕ:
Арагонесес, Хуанло (46 - Кулебрас), Луна, Сициля, Белвис, Алонсо, Брито, Айозе (67 - Диней), Алфрао, Коме, Франциско;

БАРСЕЛОНА:
Валдес, Алвеш, Маркес, Пуйол, Максуел, Шави, Бускетс, Иниеста (77 - Педро), Меси, Боян, Анри;

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1