3. Барселона на път да сдаде първото място в Ла Лига след 1:1 с Леванте (ВИДЕО)

Барселона на път да сдаде първото място в Ла Лига след 1:1 с Леванте (ВИДЕО)

Меси се върна като титуляр в Примера, но Барса стигна само до точка на "Суидад де Валенсия", шанс за Атлетико да превземе върха

Битката за титлата в Испания се разгоря с пълна сила. Барселона сбърка при визитата на Леванте и взе само точка след 1:1 на „Сиудад де Валенсия” в 20-ия кръг на Ла Лига. Винтра изведе Леванте напред в 10-ата минута с глава след корнер, а Пике изравни само 9 минути по-късно при почти същата ситуация пред другата врата.

До края обаче каталунците направиха няколко пропуска, а домакините се бранеха страхотно и на моменти правеха чудеса, за да не допуснат гол.

След точката Барса е лидер с 51 точки, но ще отстъпи първото място по-късно тази вечер, ако Атлетико (Мадрид) победи Севиля у дома. Атлетико и и Реал (Мадрид) имат по 50 точки, но „дюшекчиите” още не са играли своя мач този кръг.

Лионел Меси започна като титуляр за първи път в ла Лига от два месеца насам. Нямаше го Неймар, който се контузи срещу Хетафе за Купата на краля и ще отсъства около месец. Така до Меси застанаха Сеск, Педро и Алексис, а Иниеста също не бе в състава. Преди мача имаше нещо като церемония по случай стотния мач на Хуанфран за Леванте.

Каталунците взеха инициативата от самото начало, но бяха шокирани в 10-ата минута. Австриецът Андреас Иваншиц центрира от корнер и гръцкият защитник Лукас Винтра скочи най-високо, за да преодолее Валдес с глава за 1:0. Това бе първи гол за гръцкия национал в испанския футбол.

Отборът на Тата Мартино не показваше най-доброто от себе си, но отвърна на удара със същото лекарство – гол след корнер. Шави центрира фронтално пред врата и Пике се измъкна от Наваро, за да насочи с глава в ъгъла – 1:1 в 19-ата минута и две почти еднакви попадения.

Едва около 30-ата минута „блаугранас” повиши точността в пасовете, но Леванте се бранеше много компактно и не даваше никакви пространства на гостите, което караше Меси да се връща много назад, за да вземе топката и това бе добре дошло за домакините.

Алексис пусна  за Шави при една от редките възможности за контра на Барса, но халфът не бе точен.

И през втората част шампионите разиграваха, но голът не идваше. В 59-ата минута дойде най-впечатляващият пропуск. След невероятен дрибъл на Меси, Хуанфран изумително изчисти от голлинията след удар на Шави, Меси сякаш вкарваше с глава, но вратарят Кейлор Навас долетя и изби.

При една от следващите атаки Меси получи топката, но 37-годишният Хуанфран пак се хвърли и изби отлично.

Валдес също показа рефлекс и 13 минути преди края изби от долния ъгъл изстрел на Иваншиц, който изглеждаше като сигурен гол. Навас отвърна със същото и извади удар на резервата Тейо към далечния ъгъл.

В края едно голямо меле в пеналта на Леванте не доведе до гол и въпреки че имаше 70% владение на топката за целия мач, Барса не успя да спечели.

Леванте - Барселона 1:1
1:0 10' Винтра