3. Барселона отчая и Панатинайкос в Атина (видео)

Барселона отчая и Панатинайкос в Атина (видео)

Каталунците надиграха Панатинайкос с 3:0

Отборът на Барселона постигна очаквана победа с 3:0 в гостуването си на Панатинайкос в мач от група "D" на Шампионската лига. Головете за каталунците отбелязаха Педро в 27-ма и 69-та минута и Меси в 62-ата. След спечелените три точки Барселона се бетонира на първото място в групата, докато за второто ще се борят отборите на Рубин (Казан) и датския Копенхаген.

Мачът започна с високо темпо, като домакините с нищо не показваха, че са излезли на терена за нещо по-малко от победа. В 17-ата минута Масчерано стреля от около 30 метра, но ударът му не сполучи.

В 26-та минута Адриано стреля хубаво с десния крак от границата на наказателното поле на домакините, но Цорвас успя да избие с максимални усилия. В следващата атака на каталунците Педро вкара за 0:1. Дани Алвеш го намери с хубав пас по земя през центъра на гръцката отбрана и Педро вкара след удар по земя с десния крак.

В 31-ата минута домакините спечелиха фаул в половината на Барса. Жерар Пике фаулира Кристодулопулос и получи жълт картон. Гърците центрираха в наказателното поле, но испанските бранители се справиха.

В следващите минути гостите успокоиха играта и владееха топката през по-голямата част от времето. Те атакуваха в своя стил с много подавания по целия терен. В 37-та минута Адриано напредна по лявото крило и нахлу в наказателното поле на Цорвас. След това центрира остро по земя към връхлитащия Давид Вия, но той от малък ъгъл не успя да уцели вратата.

Четири минути преди края на полувремето Меси тръгна през центъра, подаде към Иниеста наляво, който остави за Вия. Последният напредна сам, но топката му беше избита от гръцкия страж.

В 41-ата минута Лионел Меси спечели пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Ударът му обаче срещна стената. До края на първата част гостите имаха още няколко добри възможности за гол, но добри изяви в последния момент на Цорвас и бранителите пред него позволиха на резултата да остане непроменен на почивката – 0:1.

Втората част започна по-силно за футболистите на Хосеп Гуардиола. Те вдигнаха темпото и атакуваха по-остро и по фланговете, и през центъра. В 62-та минута Барса увеличи преднината си с още един гол, дело на Лео Меси. Атаката на гостите започна през центъра, топката мина през Иниеста, който подаде наляво към Адриано и той пусна пас към Меси, който от своя страна вкара с левия крак от границата на вратарското поле.

В 69-ата минута Педро направи резултата класически. Дани Алвеш намери добре Иниеста в наказателното поле на Цорвас, Иниеста свали страхотно назад към Педро, който не сбърка и вкара за 3:0.

Десет минути по-късно на терена на Олимпийския стадион в Атина нахлу фен и играта беше спряна за около минута, докато стюардите го хванат и изведат. След подновяването на играта Панатинайкос се опитаха да натиснат съперника си, но не успяха да организират опасни атаки.

В следващите минути Барса разиграваше дълго и с пасове по широчината на терена. В 90-та минута Лионел Меси напредна през центъра и се опита да нахлуе в наказателното поле на Цорвас, но беше спрян от противников бранител. До края на срещата нито един от двата отбора не създаде опасно положение и тя завърши при резултат 0:3.

В другия двубой от група D Рубин (Казан) победи с минималното 1:0 гостуващия Копенхаген. Голът за домакините падна в продължението на първата част и бе дело на Нобоа от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Йеспер Гронкяер в собственото си наказателно поле. Така след изиграването на днешните мачове Барса имат 11 точки пред Копенхаген със 7, Рубин с шест и Панатинайкос само с 2.

Панатинайкос – Барселона 0:3