3. Барселона отвя Еспаньол, Лионел Меси избухна с хеттрик (ВИДЕО)

Барселона отвя Еспаньол, Лионел Меси избухна с хеттрик (ВИДЕО)

Аржентинецът вкара своя гол номер 400 за каталунския гранд

Барселона победи по категоричен начин Еспаньол в каталунския сблъсък от 14-ия кръг на Примера дивисион. Отборът на старши треньора Луис Енрике се наложи с убедителното 5:1.

Голямата звезда на тима Лионел Меси избухна с хеттрик, а освен това вкара и своя гол номер 400 с екипа на Барса, като в тази бройка са включени и приятелските двубои. Това е 21-ия му хеттрик в Ла Лига. Кристиано Роналдо, с когото, заедно с Мануел Нойер, ще се борят за “Златната топка”, също блесна с три гола в двубоя срещу Селта в събота вечерта.

Футболистите на Барселона напълно надиграха своя съперник и заслужено се поздравиха с успеха, след който се доближиха на две точки от първенеца в класирането Реал (Мадрид). “Белият балет” е с 36 точки, а Барса - 34. Итрачите на Енрике владееха топката 72% от игровото време и бяха отправили общо 15 удара към вратата срещу 3 на Еспаньол. С трите си гола Меси стана голмайстор номер 1 за всички времена в двубоите срещу Еспаньол - вече има 12 на своята сметка.

Еспаньол поведе в 13-ата минута на мача с попадение на Серхио Гарсия, който се разходи пред отбраната на Барса и вкара в долния ъгъл на Браво с удар по земята. Попадението на Гарсия бе първи за "синьо-белите" на "Камп Ноу" за първенство в последните 5 години. Последната победа като гост бе през февреуари 2009 година с 2:1.

Меси можеше да изравни след половин час игра, но ударът му от пряк свободен удар срещна напречната греда. Аржентинецът все пак вкара важно изравнително попадение в края на полувремето, след като получи топката от Шави и с удар от дъгата на наказателното поле вкара за 1:1.

През втората част Барселона доминираше изцяло и между 50-ата и 53-ата минута реши всичко.Меси вкара втория си гол след подаване на Луис Суарес, а минути по-късно Пике се разписа с глава след корнер.

Между 77-ата и 81-ата Барса отново удари Еспаньол с попадения на влезлия като смяна Педро Родригес, който малко след това подаде на Меси за крайното 5:1 и за третия гол на аржентинеца в мача.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.