3. Барселона показа какво може и победи Алмерия убедително (ВИДЕО)

Барселона показа какво може и победи Алмерия убедително (ВИДЕО)

Каталунците се доближиха на точка от първенеца Реал (Мадрид)

Барселона се отърси от шока след загубата от Реал Сосиедад и показа какво може в убедителната победа над Алмерия с 4:1 в двубоя от 26-ия кръг на Примера дивисион. След този важне успех, тимът воден от Херардо Мартино, зае второто място в класирането, само на точка зад Реал (Мадрид), който днес направи зрелищно 2:2 в мадридското дерби срещу Атлетико.

Голмайстори за каталунците станаха Алексис Санчес, Лионел Меси, Карлес Пуйол и Шави Ернандес. Почетното попадение за Алмерия бе дело на Анхел Трухийо.

През цялото време на срещата тимът на Барса напълно доминираше и това ясно се вижда от статистиката: 76% процента владеене на топката и 19 удара към вратата срещу само 5 на противника.

Срещата започна с натиск на домакините. Действията се развиваха предимно пред вратата на Естебан и логичното се случи още в 9-ата минута, когато Санчес откри резултата. Добрите изяви на момчетата на Мартино продължиха, но пропуските идваха един след друг. Гостите от Алмерия също имаха своите шансове, но Валедс успя да запази мрежата си суха.

Така се стигна до 24-ата минута, когато блесна геният на аржентиската звезда Лео Меси. Той изпълни по фантастичен начин пряк свободен удар. Топката се завъртя елегантно покрай стената и влетя във вратата.

Футболистите на Алмерия намериха сили да върнат едно попадение и да притеснят “синьо-червените”. Това се случи само 3 минути след шедьовъра на Меси. Трухийо засече центриране с глава и се възползва от неразчетено излизане на Валдес за 2:1.

През второто полувреме Барселона придължи да доминира, но до попадение трудно се стигаше. Третият гол падна едва в 83-ата минута, когато легендарният бранител Пуйол се разписа и напълно реши изхода на срещата. Меси с глава разтресе горната греда, топката попадна в краката на Пуйол, който от близко разстояние не сбърка.

Окончателно точка в този мач сложи Шави Ернандес в 89-ата минута, който с плътен удар по диагонал не остави шансове на Естебан.

В другата среща от кръга, която се игра по същото време Валенсия загуби от предпоследния в класирането Райо Валекано с 1:0. Така съперникът на Лудогорец в Лига Европа остана на 9-ото място с 35 точки.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)