3. Барселона продължава да блести - каталунците прегазиха Виляреал на "Камп Ноу" (видео)

Сеск Фабрегас и Алексис Санчес отбелязаха дебютни голове за испанския шампион

Испанският шампион Барселона стартира с победа новия сезон в Примера Дивисион. Тимът на Хосеп Гуардиола надигра категорично Виляреал в среща от втория кръг на първенството и напълно заслужено достигна до убедителния успех с 5:0. Каталунците показаха, че не са се уморили да печелят трофеи и имат намерение твърдо да се борят за първото място в шампионата и през новия сезон.

Титуляри за Барселона в днешния двубой на „Камп Ноу” бяха и двете нови попълнения на отбора – Алексис Санчес и Сеск Фабрегас. И двамата успяха да направят много силен дебют и се разписаха по веднъж във вратата на Диего Лопес.

Началото на срещата бе спокойно, а постепенно каталунците осъществиха обичайния си домакински натиск. Алексис Санчес и Лионел Меси затрудниха на два пъти стража на съперника в първия четвърт час, но Лопес се справи и не допусна попадение. В 18-ата минута пък горната греда се оказа единственият помощник на вратаря на гостите – Серхио Бускетс отправи удар с глава, а кълбото срещна напречния стълб и излезе в аут.

След 25 минути игра на „Камп Ноу” Барселона поведе в резултата. Тиаго получи пас в половината на Виляреал, навлезе хубаво и от границата на наказателното поле стреля с левия крак, а Диего Лопес плонжира, но бе безпомощен и ударът на испанския младежки национал се озова в мрежата на „жълтата подводница”.

Виляреал рядко поглеждаше към Виктор Валдес, но имаше и един уникален шанс да отбележи попадение през първата част. Джузепе Роси можеше да се разпише, но испанският вратар на каталунците изби точно преди кълбото да премине голлинията и така запази мрежата си „суха”.

В последните секунди на първата част преднината на Барселона бе удвоена. Дебютен гол в Примера Дивисион с фланелката на каталунците отбеляза Сеск Фабрегас. Меси изведе с феноменален пас бившия играч на Арсенал зад отбраната на Виляреал, а играчът с номер 4 преодоля прецизно Диего Лопес и забоде топката във вратата му.

През вторите 45 минути Барселона продължи да доминира на терена и само след 120 секунди от първия съдийски сигнал за втората част, другото ново попълнение – Алексис Санчес, също заби дебютния си гол. С асистенция се отличи Тиаго, а чилиецът бе наказан с жълт картон заради бурната си радост след попадението и събличането на фланелката си.

Стигна се и до 52-ата минута, когато Меси също вкара първия си гол в Примера Дивисион за новия сезон. Аржентинецът получи пас от Иниеста и много хубаво преодоля Диего Лопес, за да направи резултата 4:0. Последваха промени от страна на двамата треньори в редиците и на двата отбора, а Барселона продължаваше да търси още голове.

Петото попадение дойде в 74-ата минута, като основна заслуга за него имаха Меси и Тиаго. Аржентинецът подаде към испанския си съотборник, който задържа за момент топката и изчака Меси да навлезе в близост до вратарското поле. Последва прецизен пас и блестящо отиграване, след което резултатът вече 5:0.

До края на двубоя Барселона упорито търсеше шесто попадение, за да се изравни по голове с вечния враг – Реал (Мадрид), който вчера разнищи Сарагоса с 6:0. Шести гол във вратата на Диего Лопес обаче не падна, а каталунците дори можеха да получат попадение, но Валдес отрази удара на Камуняс малко преди края на срещата.

Така Барселона записа първи успех за сезон 2011/2012 и стартира футболната година по най-добрия начин, като за момента е на второ място. Виляреал се намира на предпоследната позиция.

Барселона 5:0 Виляреал
25’ 1:0 Тиаго
45’ 2:0 Фабрегас
47’ 3:0 Санчес
52’ 4:0 Меси
74’ 5:0 Меси

Стадион: „Камп Ноу”

Жълти картони: Масчерано, Фабрегас, Санчес (Барселона); Сапата, Мубарак, Марчена (Виляреал)