3. Барселона продължава уверено по пътя към титлата (ВИДЕО)

Барселона продължава уверено по пътя към титлата (ВИДЕО)

Неймар и резервата Педро бележат за каталунците срещу Реал Сосиедад

Отборът на Барселона записа седма поредна победа на нула и остана непобеден в 18-ти пореден мач, след като спечели с 2:0 домакинството си срещу Реал Сосиедад от XXXVI кръг на испанската „Ла Лига”.

Пред 86 047 зрители на „Ноу Камп” се разписаха Неймар (’51) и появилият се като резерва Педро Родригес (’86), а по този начин каталунците събраха 90 точки на върха в класирането и поведоха с 5 на втория Реал (Мадрид), който приема Валенсия по-късно тази вечер.

Домакините започнаха вихрено срещата и още в първите 10 минути имаха шанс да открият резултата, ала удари на Лео Меси и Луис Суарес не намериха целта.

В 12-ата минута пък Неймар се озова сам срещу вратаря, ала не съумя да го преодолее, докато малко след това каталунците поискаха дузпа за игра с ръка в пеналта на Вийянуева, но наказателен удар не последва.

Полувремето приключи с опасен изстрел на Даниел Алвеш, а второто започна с гол за Барса. В 51-ата минута Меси центрира, след което Микел Гонсалес отклони с глава и Неймар по същия начин вкара – 1:0.

Впоследствие Луис Енрике замени Рафиня с Педро Родригес и последният му се отблагодари. Той сложи точка на спора с красива задна ножица в 85-ата минута, оформяйки крайното 2:0.