3. Барселона продължи да изумява с грешки, но постави рекорд (ВИДЕО)

Барселона продължи да изумява с грешки, но постави рекорд (ВИДЕО)

"Каталунците" доказаха, че са в психологическа дупка след кошмара в Рим

Отборът на Барселона направи нова крачка към титлата в Испания след победа с 2:1 срещу Валенсия в среща от 32-ия кръг.

Каталунците излязоха на "Камп Ноу" само четири дни след грандиозния си провал в Шампионска лига и отпадането на 1/4-финалите от Рома, но успяха да се реабилитират поне частично пред феновете си, поставяйки нов рекорд в Ла Лига - 39 мача без загуба!

Иначе Валенсия започна по-активно срещата и в 4-та минута Гедеш отправи опасен удар от дистанция, който беше избит от Тер Стеген. Малко по-късно хубаво подаване от аута на Иниеста намери Сурес, но уругваецът не засече добре топката.

В 15-та минута Барселона откри, след като Коутиньо намери перфектно Луис Суарес и нападателят, излязъл сам срещу вратаря не сбърка. След като поведе, Барса не продължи с високото темпо и Валенсия на няколко пъти беше близо да изравни, но грешките в защита на домакините останаха ненаказани.

В 43-та минута Пике подари топката на Гедеш, но португалецът не се ориентира добре и ударът му не беше сериозна заплаха. Това беше и десетият удар по посока на Тер Стеген срещу един за Барса.

След почивката Валенсия продължи да се възползва от грешки на съперника. В 50-та минута Юмтити подари топката на съперниковите нападатели, като Родриго преодоля стражът на домакините, но Пике изчисти от голлинията.

Минута по-късно обаче французинът се реваншира, след като се откъсна при изпълнение на корнер пред вратата на Валенсия и успя да засече за 2:0.

В 85-та минута Усман Дембеле направи глупава дузпа за Валенсия, а от бялата точка Дани Парехо успя да преодолее Тер Стеген за почетно попадение.

Така Барселона остава лидер в Испания с 82 точки - с 14 пред Атлетико Мадрид, но и мач повече, докато Валенсия заема временно третото място.

Мактоминей: Конте запали огъня