3. Барселона разпердушини за едно полувреме „Жълтата подводница” (видео)

Барселона разпердушини за едно полувреме „Жълтата подводница” (видео)

Каталунците се съвзеха след фиаското в Шампионската лига с 4:1 на „Ел Мадригал”, Меси с два гола

Барселона се съвзе след тежкото отпадане от Шампионската лига с категорична победа с 4:1 над Виляреал в късния съботен мач от 35-ия кръг на испанското първенство. Каталунците, които отпаднаха от Интер на полуфиналите на престижната европейска надпревара, разпердушиниха „Жълтатата подводница” още през първото полувреме, повеждайки с 3:0. Меси, Шави и Боян обезсмислиха второто полувреме, през което разбира се Барса се отпусна и получи един гол, дело на резервата Йоренте. Меси оформи крайното 4:1 и за 24 часа каталунците имат аванс от 4 точки на върха пред Реал

Барселона започна да мачка още от 1-ата минута, когато Шави получи топката от Педро, но домакините успяха да се справят и изчистиха. След почти пълно превъзходство каталунците поведоха в резултата в 18-ата минута. Меси получи великолепен извеждащ пас от Шави, освободи се от опеката на бранителите на „Жълтата подводница”и с безпощаден удар от вратарското поле, който рикошира в крака на бранител, прати топката в левия ъгъл на Диего Лопес.

В 33-ата минута Барса стигна до втори гол. Шави изпълни по перфектен начин свободен удар в горния ляв ъгъл и удвои преднината на каталунците.

Дани Алвеш пропусна преди Боян Къркич да направи отиграването на мача за третото попадение. То дойде в 41-ата минута, когато нападателят пое топката далеч пред наказателното поле, елегантно се освободи и след самостоятелен рейд накара и феновете на домакините да ръкопляскат.

Второто полувреме започна с натиск на Виляреал, но Нилмар и Роси пропуснаха да намалят аванса на Барса. Все пак това стана в 67-ата минута, когато появилият се за втората част Йоренте бе изведен от Нилмар и с едно докосване преди излезлия Валдес чукна кълбото в мрежата и вдигна на крака „Ел Мадригал” – 1:3.

До края Барса доминираше изцяло. Меси отправи дежурния си фалцов удар от дъгата пред наказателното поле, но този път стреля в аут. Педро също шутира от границата на пеналтерията, но Лопес изби. Шест минути преди края Боян получи пас от Педро зад гърба на защитата на Виляреал, но ударът му бе крайно неточен.

Меси оформи крайното 4:1 в 88-ата минута, когато Дани Алвеш го изведе и аржентинецът с техничен удар над вратаря вмъкна топката в мрежата.

Така Барселона закръгли на 90 точки актива си, с 4 над Реал, които приемат Осасуна в неделя. Виляреал е 6-и с 52 точки, но може да бъде изместен от Атлетик Билбао в борбата за Лига Европа.

ВИЛЯРЕАЛ – БАРСЕЛОНА 1:4