3. Барселона с класика при гостуването си на Майорка - Меси отново над всички (видео)

Аржентинецът се представи феноменално в срещата

Барселона успя да постигне класическа победа с 3:0 при гостуването си на Майорка в среща от 25-ия кръг на испанската Примера дивисон.

Момчетата на Пеп Гуардиола демонстрираха много добър футбол и напълно заслужено се поздравиха с ценния успех, благодарение на който увеличиха преднината си на върха пред Реал (Мадрид), макар и временно.

В 38-ата минута резултатът в срещата вече бе открит от суперзвездата на "каталунците" Лионел Меси. В ситуацията аржентинецът и Кейта направиха много добра комбинация, която завърши с хубав пас на малиеца към Лео.

23-годишният нападател бе изведен от съотборника си сам срещу вратаря на домакините и без проблем мушна топката във вратата му и даде преднина на своя тим.

В 57-ата минута резултатът в срещата вече бе удвоен от Давид Вия, който се възползва след пробив на Меси и с удар от близо успя да матира стража на домакините.

Само девет минути по-късно Педро оформи крайното 0:3 в тази среща. Той се възползва от страхотна атака на неговия тим, която бе завършена от атакуващия халф с хубав удар от няколко метра.

Така със спечелените нови три точки Барса вече има с 8 повече на върха в класирането пред втория Реал Мадрид, въпреки че момчетата на Моуриньо са с мач по-малко

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.