3. Барселона с класика срещу Картахена в реванша (ВИДЕО)

Барселона с класика срещу Картахена в реванша (ВИДЕО)

Играчите на Херардо Мартино спечелиха с 3:0 на "Камп Ноу" и продължават напред за Купата на Краля

Барселона надделя с класическото 3:0 над Картахена в реванша между двата тима от четвъртия кръг на турнира за Купата на Краля. Играчите на Херардо Мартино спечелиха първия мач с 4:1, а след успеха с 3:0 във втората среща, която се игра на „Камп Ноу“, отстраняват третодивизионния тим с общ резултат 7:1 от двата мача и се класират за следващата фаза.

Футболистите на Херардо Мартино контролираха случващото се на терена от самото начало на двубоя и можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато Кристиан Тейо стреля от чиста позиция, но вратарят на гостите спаси. В 15-ата Неймар изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената, а малко след това Адриано нанесе страхотен изстрел отдалеч, но кълбото премина на сантиметри от дясната греда. Фабрегас нацели стената след изпълнение на пряк свободен удар в 20-ата минута, а малко след това Неймар нанесе изстрел с глава, но стражът на Картахена спаси.

Гостуващият тим можеше да открие в 28-ата минута, когато Ерик Лопес изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, но кълбото срещна дясната греда. Барселона откри резултата в 31-ата минута – Мартин Монтоя центрира топката, а Педро от няколко метра я засече с левия крак, отбелязвайки за 1:0. При този резултат дойде и краят на първото полувреме.

Сеск Фабрегас можеше да вкара втори гол за домакините малко след почивката, но след далечния му изстрел вратарят на гостите улови кълбото. Барселона поведе с 2:0 в 68-ата минута, когато Кристиан Тейо получи топката, след което пробва центриране, но кълбото рикошира в крака на Мариано Санчес, а след това влетя в мрежата на гостите.

В 84-ата минута Неймар стреля отдалеч, но над вратата. Бразилецът все пак успя да се разпише 4 минути по-късно, когато след центриране на Андрес Иниеста засече топката с глава, оформяйки крайното 3:0.

В следващата фаза на турнира за Купата на Краля Барселона ще се изправи срещу отбора на Хетафе.

Барселона: Хосе Пинто, Карлес Пуйол, Адриано Корея (Марк Бартра 80'), Мартин Монтоя, Хавиер Масчерано, Сеск Фабрегас (Андрес Иниеста 76'), Александър Сонг, Сержи Роберто, Педро (Алексис Санчес 76'), Неймар, Кристиан Тейо.