3. Барселона се класира на полуфиналите в лигата след 1:1 на "Алианц-Арина"

Барселона се класира на полуфиналите в лигата след 1:1 на "Алианц-Арина"

Отборът на Барселона се класира на 1/2 финалите в Шампиоската лига, след като успя да отстрани Байерн Мюнхен. Срещата между двата отбора тази вечер завърши наравно 1:1, но с общ резултат 5:1 успя да отстрани "баварският" колос. Попаденията тази вечер успяха да отбележат Франк Рибери за Байерн в 47-ата минута и Сейду Кейта в 73-ата минута за Барселона. Съставът на "блаугранас" игра по-добре, но видимо не с това желание, скоето игра през миналата седмица. Байерн се помъчи да играе на нивото на Барса, но се видя, че разликата в класите е много голяма. Така на полуфиналите Барселона ще срещне тима на Челси, който успя да отстрани тима на Ливърпул, след зрелищно 4:4 на "Стамфорд Бридж".

Отборът на Барселона се класира на 1/2 финалите в Шампионската лига, след като успя да отстрани Байерн Мюнхен. Срещата между двата отбора тази вечер завърши наравно 1:1, но с общ резултат 5:1 Барса успя да отстрани баварския колос. Попаденията тази вечер успяха да отбележат Франк Рибери за Байерн в 47-ата минута и Сейду Кейта в 73-ата минута за Барселона. Съставът на "блаугранас" игра по-добре, но видимо не с това желание, с което игра през миналата седмица. Байерн се помъчи да играе на нивото на Барса, но се видя, че разликата в класите е много голяма. Така на полуфиналите Барселона ще срещне тима на Челси, който успя да отстрани тима на Ливърпул, след зрелищно 4:4 на "Стамфорд Бридж".

Първата част започна много равностойно, като тимът на Байерн Мюнхен видимо желаеше да се реваншира на своите привърженици. Отборът на Барселона взе инициативата след първите десетина минути и започна бавно и методично да налага своето превъзходство. Лео Меси и Самуел Ето’о имаха възможност да открият резултата, но не успяха. Франк Рибери бе най-активен от тима на домакините, като неспирните му набези по лявото и дясното крило притесняваха отбраната на “блаугранас”. Лука Тони имаше няколко положения, които да реализира, но ударите му минаха покрай вратата на Валдес. Така след 45 минути игра Байерн и Барселона се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Втората част започна много вихрено, след като Франк Рибери успя да открие резултата в 47-ата минута. След чудесна атака на “баварците”, французинът бе изведен сам срещу Виктор Валдес. Седмицата на Байерн изигра положението с много класа. Той залъга вратаря Виктор Валдес и прати топката в мрежата за радост на всички фенове на “Алиац-Арина”. След това попадение играчите на Барса се стреснаха и заиграха по-нахъсано и пред вратата на Бут започнаха да се редуват една след друга опасности, които можеха да доведат до гол. В една от тях Лео Меси навърза двама противникови състезатели, проби, след което се опита да изведе Самуел Ето’о, но Мартин Демикелис пресече паса. Все пак Барселона успя да материализира игровото си превъзходство и в 73-ата минута стигна до попадение. След гениална атака на каталунците Сейду Кейта успя да отбележи. Андрес Иниеста направи двойно подаване с Ето’о, след което топката бе предоставена на Шави на точката на дузпата. Играч номер едно на Евро 2008 реши да върне назад, където чакаше Кейта. Малиецът нанесе топовен шут, който смълча трибуните и върна усмивката по лицето на Пеп Гуардиола. До края на срещата не се случи нищо интересно и така Барселона успя да се класира за полуфиналите с общ резултат 5:1.

Байерн Мюнхен – Барселона 1:1
1-0 Рибери 47’