3. Барселона се върна към победите след минимален успех над Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Барселона се върна към победите след минимален успех над Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Обамеянг вкара единствения гол още в 11-та минута на мача

Барселона победи с 1:0 Реал Сосиедад в мача им от 33-ия кръг на Ла Лига. Победният гол падна още в 11-та минута, като негов автор бе Пиер-Емерик Обамеянг.

В 3-ата минута се стигна до първата по-любопина ситуация в мача. Лошо върната топка затрудни вратаря на Барса Марк-Андре тер Стеген, който се забави с изчистването и Александър Исак за малко да му отнеме в близост до вратата, но малко не достигна на шведа да създаде доста по-голяма опасност.

Барса обаче откри резултата в 11-ата минута. Първо Дембеле получи на добра позиция наказателното поле, но ударът му се отби от гредата. Защитниците на Реал Сосиедад обаче не се ориентираха в ситуацията и позволиха на гостите да задържат кълбото в свое владение, след това Феран Торес прехвърли вратаря и достави топката за Обамеянг на далечната греда, където той надскочи прекия си пазач и отблизо вкара в опразнената врата. Останаха съмения за засада, но такава не бе отсъдена.

В 28-ата минута Френки де Йонг опита коравен удар по земя, който не бе никак далеч от целта. В 35-ата минута Александър Сьорлот стреля с глава, но в ръцете на Тер Стеген.

Четири минути събитията се пренесоха пред другата врата, където Феран Торес отправи много опасен изстрел, преминал в близост до вратата. След това в 40-ата минута Обамеянг бе изведен на скорост зад защитата, но не успя да намери очертанията на вратата. Една от най-добрите възможности за домакините дойде в 43-ата минута, когато Исак бе изведен очи в очи с Тер Стеген, но не успя да се разпише, стреляйки покрай вратата.

Втората част започна със страхотна възможност за домакините. Янузай центрира остро в наказателното поле и Сьорлот отблизо не успя да намери очертанията на вратата. В 68-ата минута едно остро центриране в наказателното поле затрудни Тер Стеген, но той внимаваше и изби топката пред погледа на нападател на съперника. В 74-ата минута и Барса се събуди и организира първата си по-опасна атака за втората част. Феран Торес подаде за Гави около точката на дузпата, но той не успя да уцели очертанията на вратата.

В 80-ата минута Салдуа тества Тер Стеген с далечен шут от воле, но вратарят не бе особено затруднен и улови.