3. Барселона се възползва максимално от грешката на Реал, дръпна с 4 точки пред "кралете" (видео)

Каталунците с безпроблемно 4:1 над Малага у дома

Шампионът Барселона направи нова много важна крачка към спечелването на титлата в Ла Лига, след като разби с 4:1 тима на Малага и се възползва максимално от равенството на преследвача Реал (Мадрид) по-рано днес срещу Алмерия. Срещата се игра на стадион „Ноу Камп”и бе от програмата на 19-ия кръг на Примера.

След тази победа Барса подобри поредния рекорд, след като записа най-силното си представяне през есенния полусезон в историята - 52 точки. Рекордно "блаугранас" записаха 28-и мач без поражение и реализираха за историята цели 61 попадения за 19 кръга в Ла Лига. Това е също така 13-а поредна победа в Примера за "лос кулес" и общо 17-а от 19 срещи.

Двубоят започна с очакван натиск на „блаугранас”, който даде резултат още в 8-та минута, когато Алвеш получи на дясното крило и подаде за Иниеста в наказателното поле, където испанецът стреля от движение, пращайки в екстаз феновете на „Ноу Камп” – 1:0.

Натискът на каталунците продължи и след това попадение и в 16-ата минута Асенхо трябваше да спасява изстрел на Педро. Още в следващата атака Шави шутира от границата на наказателното поле, но кълбото разтресе напречната греда на Малага.

Още в 18-ата минута обаче, Бускетс отне топката със шпагат в половината на гостите, Шави подаде за Меси, който елегантно изведе Вия срещу Асенхо, а нападателят хладнокръвно мушна кълбото между краката на стража на Малага за 2:0.

След това попадение шампионите намалиха оборотите, но продължаваха да владеят контрола върху играта, избухвайки на моменти с няколко бързи подавания в предни позиция. В 32-ата минута Меси бе изведен очи в очи с Асенхо, ала стражът на Малага отрази удара му с крак.

Така дойде 36-ата минута, когато Меси пусна хитър пас за Иниеста зад гърба на отбраната на гостите, испанецът стреля, ала Асенхо спаси, а при добавката Педро не сбърка за 3:0.

До края на полувремето Меси отправи два неточни удара, но нови голове така и не паднаха.

Втората част стартира спокойно и премина в тренировъчно темпо, без почти никакви положения. В 65-ата минута Рондон стреля опасно с десния крак, но Валдес показа класа и спаси.

Така дойде 68-ата минута, когато Дуда изпълни перфектно пряк свободен удар, вкарвайки почетно попадение за Малага.

Каталунците обаче, почти мигновено си върна преднината от 3 гола, след като в 74-ата минута Иниеста изведе Вия срещу Асенхо, нападателят преодоля вратаря и вкара втория си гол за вечерта в опразнената врата, оформяйки крайното 4:1.

След тази победа Барселона дръпна с 4 точки пред преследвача си Реал (Мадрид), като вече има актив от 52 точки. Гостите от Малага пък са 16-и със 17 пункта, на 1 точка от зоната на изпадащите.

Барселона – Малага 4:1

1:0 Иниеста 8’