3. Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)

Каталунците събраха 82 точки и имат четири повече от Жирона

Барселона победи Райо Валекано с 3:0 на “Естади Олимпик Луис Компанис”. С успеха каталунците си гарантираха второто място в крайното класиране. Отборът на Шави Ернандес събра 82 точки, докато третият Жирона има четири по-малко. Райо е 16-и с 38 точки.

Началото на мача беше отлично за Барселона. Ламин Ямал с перфектен пас намери Роберт Левандовски. Полкът овладя на гърди и стреля от въздуха, пращайки топката под напречната греда.

Каталунците търсиха втори гол, но Тер Стеген на два пъти трябваше да се намесва след удари на Сис и Камейо. В 29-ата минута Левандовски получи хитро подаване от Рафиня, напредна и стреля, но в последния момент Лежюн блокира удара му.

До края на полувремето Столи Дмитриевски спаси много опасен удар на Рафиня.

В 72-ата минута "блаугранас" стигна до втори гол. Вратарят на Райо отрази удар на Жоао Феликс, но топката се озова в Педри, който се разписа за 2:0. Четвърт час преди края Педри оформи крайното 3:0.