3. Барселона спечели при визитата си на Атлетик (Билбао) (ВИДЕО+КЛАСИРАНЕ)

Барселона спечели при визитата си на Атлетик (Билбао) (ВИДЕО+КЛАСИРАНЕ)

Лионел Меси (36) и Паулиньо (90+2) вкараха головете за каталунците

Барселона спечели с 2:0 при визитата си на Атлетик (Билбао) в среща от десетия кръг на испанската Примера дивисион.

Лионел Меси (36) и Паулиньо (90+2) вкараха головете за каталунците. Домакините веднъж нацелиха гредата, а гостите на два пъти.

Каталунците бяха по-активни и атакуваха по-честно, но и домакините не им отстъпваха сериозно в началните минути, а в 14-ата дори поискаха дузпа, след като топката се отби в тялото на Самюел Юмтити. Баските претендираха за игра с ръка, но не се видя такава на повторенията. Четири минути след това Марк-Андре тер Щеген спаси след удар на Ариц Адурис. Малко след това вратарят отново се намеси, след като Адурис се бе озовал очи в очи с него.

В 21-ата минута след шут на Лионел Меис топката срещна страничната греда. Последваха още два пропуска на уругваеца Луис Суарес, а Лионел Меси (36) се разписа след пас на Жорди Алба. Четири минути по-късно след удар на Паулиньо топката разтресе напречната греда.

След почивката играчите на Ернесто Валверде продължиха да създават по-чистите голови положения, но въпреки това в 53-ата минута Раул Гарсия тресна напречната греда след удар с глава при корнер. Баските опитаха да създадат натиск, но Адурис и Иняки Уилямс не намериха целта, а и Тер Щеген се прояви блестящо. В добавеното време Паулиньо (90+2) оформи крайния резултат.

С деветия си успех от началото на сезона Барселона събра 28 точки и остава убедително на върха в класирането. Атлетик (Билбао) е 11-и с 11 точки.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи