3. Барселона стъпи накриво в дербито на Каталуния (видео)

Барселона стъпи накриво в дербито на Каталуния (видео)

Еспаньол заслужи ремито 1:1, Реал се откъсна на 5 точки пред Барса

Еспаньол и Барселона направиха страхотно дерби на Каталуния, но не можаха да се победят и завършиха 1:1 в дербито от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така шампионите вече изостават на цели 5 точки зад лидера Реал Мадрид.

Сеск  Фабрегас изведе Барселона напред в 16-ата минута, а Алваро изравни в края за хикса, който задълбочи проблемите на отбора на Пеп Гуардиола като гост в първенството.

Още от първата минута двата отбора загърбиха защитата и се вкопчиха в здрава битка, подклаждана от страхотната атмосфера по трбуните на „Ел Прат”.

Юношата на Барса Верду можеше да изведе Еспаньол напред след 5 минути игра, но първо Валдес спаси чудесно, а после Пике изчисти от голлинията добавката му.

Барселона отвърна подобаващо – Фабрегас вкара топката в мрежата на празна врата след грешка на вратаря Алварес, но съдията правилно отмени попадението и показа жълт картон на Меси за игра с ръка.

Малко по-късно нямаше кой да отмени гола на Сеск. В 16-ата минута Дани Алвеш центрира елегантно отдясно и бившият капитан на Арсенал с мощен удар с глава почти от границата на наказателното поле порази мрежата въпреки намесата на Алварес – 0:1.

Играта остана равностойна, но без чисти голови положения до края на полувремето и Барса се оттегли с гол аванс към съблекалните.
През втората част Барса имаше огромни претенции към съдията, но в крайна сметка загуби нови две точки. В 57-ата минута Дани Алвеш вкара, но попадението бе отменено, този път поради засада.

С напредването на времето домакините все повече показваха, че имат сили да измъкнат нещо от мача. Барса предпочиташе спокойно да разиграва, но не можеше да стигне до така важния втори гол.

С помощта на уникалните си фенове Еспаньол натисна в края и стигна до мечтаното изравняване, което буквално взриви „Ел Прат”. Раул Родригес центрира 5 минути преди края, Тиеви отклони към близката греда, където Алваро засече във вратата на Валдес за 1:1.

В последните минути Меси бе спиран на два пъти с несъществуващи засади при много опасни атакаи на Барса. Най-скандалното положение обаче дойде в последната минута – Пике нацели горната греда, топката попадна в Педро, който стреля пак, Раул Родригес спря топката очевидно с ръка пред гола, но съдията не видя това.

Въпреки неспирните протести на гостите дузпа не последва и Барса се примири със загубата на нови две точки в борбата за защита на титлата. Играчите на Гуардиола имат 38 точки, зад Реал с 43. Еспаньол е 8-ми с 24.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи