3. Барселона трябваше на два пъти да кове победата над Бетис (ВИДЕО)

Барселона трябваше на два пъти да кове победата над Бетис (ВИДЕО)

Каталунците водеха с 2:0, но бяха близо до равенството

Барселона победи Бетис с 4:2 при гостуването си от 21-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се прибраха на почивката с два гола аванс, но бързо допуснаха частичен обрат и трябваше отново да коват преднина.

В 14-та минута Педри стреля отсечено от наказателното поле, след като получи високо подаване от Френки де Йонг, но топката премина точно над гредата на Руи Силва. В 21-а минута Педри даде пас по конец по ширина в наказателното поле и Феран Торес получи най-лесната задача - да чусне топката в опразнената врата - 1:0 за Барселона.В 38-а минута Ламин Ямал показа добра игра, като премина през двама защитници от ръба на наказателното поле и нанесе удар, който срещна лявата греда. В последната минута на редовното време за първата част Роберт Левандовски се разписа, но попадението бе отменено поради засада. Положението бе разгледано с ВАР и с дълъг преглед гол не бе признат, а резултатът остана 1:0.

В 48-а минута Ламин Ямал пое топката в наказателното поле и нанесе отсечен удар, който се отби в дясната греда. Феран Торес бе най-съобразителен и успя да чукне топката в мрежата почти от голлинията, след като тя попадна в краката му от щастлив рикошет - 2:0 за Барселона.

В 57-а минута Иско демонстрира хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки от движение в горния десен ъгъл - 1:2.

Само две минути след това Иско отбеляза втори гол с брилянтен удар в дясната част на вратата, след като беше изведен в наказателното поле от превъзходен прехвърлящ пас на Луиз Енрике - 2:2. Попадението в началото бе отменено поради засада, но след разглеждане с ВАР, голът бе зачетен, а резултатът изравнен.В 90-а минута Жоао Феликс и Феран Торес взаимодействаха по прекрасен начин, а португалецът бе намерен на чиста позиция, като преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл - 3:2 за Барселона.

Само две минути след това Бетис тотално рухна, а Феран Торес настигна подаване от Ламин Ямал след страхотна контраатака и отблизо стреля красиво от движение - 4:2 за Барселона и хеттрик на Феран Торес.