3. Барселона вкара 4 срещу Гранада за пета поредна победа в Примера (ВИДЕО)

Барселона вкара 4 срещу Гранада за пета поредна победа в Примера (ВИДЕО)

Каталунците дръпнаха с 6 точки пред Атлетико Мадрид преди мача на "дюшекчиите" срещу Хетафе

Барселона надви Гранада с 4:0 в среща от 14-ия кръг на испанското първенство, която се игра на стадион „Камп Ноу”. По един гол от дузпа отбелязаха Андрес Иниеста и Сеск Фабрегас, а останалите две попадения за каталунците бяха дело на Алексис Санчес и Педро Родригес.

Това бе пети пореден успех за Барселона в Примера Дивисион, а след тази победа тимът на Херардо Мартино продължава да е лидер в подреждането, като има 6 точки повече от втория Атлетико Мадрид, който все пак е с мач по-малко.

Още в 1-ата минута Алексис Санчес имаше добра възможност да открие резултата, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите Роберто. В 13-ата минута отново Санчес получи отличен шанс да отбележи, след като бе намерен от Неймар, но след изстрела му с глава стражът на гостите отново отрази.

В 19-ата минута Барселона получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за фаул на Димитри Фулкие срещу Сеск Фабрегас в наказателното поле. Зад топката застана Андрес Иниеста и с удар в долния ляв ъгъл отбеляза за 1:0.

5 минути по-късно Гранада можеше да изравни, но Пити нацели напречната греда с удар отдалеч. В 40-ата реферът отсъди нова дузпа за домакините, този път за нарушение Фран Рико срещу Андрес Иниеста в наказателното поле. Застаналият зад топката Сеск Фабрегас не сбърка, стреляйки в горния ляв ъгъл – 2:0. При този резултат дойде и краят на първото полувреме.

Малко след почивката Гранада имаше отлична възможност да намали изоставането си в резултата – Юсеф Ел-Араби засече с глава след центриране на Ясин Брахими, но топката премина над вратата. В 66-ата минута гостите останаха с 10 души, след като втори жълт картон получи Мануел Итура, който фаулира Педро Родригес.

Пет минути по-късно Алексис Санчес бе точен за 3:0 с удар в долния десен ъгъл. В 76-ата минута Пити стреля великолепно към Хосе Мануел Пинто отдалеч, но вратарят на Барселона отрази изстрела.

Педро Родригес бе автор на четвъртия гол в 89-ата минута. Нападателят бе намерен от Сеск Фабрегас и с удар с десния крак забоде кълбото в мрежата на Гранада, оформяйки крайния резултат.

Ибрахимович отново е национал на Швеция

Големият син на Златан Ибрахимович - Максимилиан е извикан в юношеския тим на "Тре крунур"

Рома предлага нов договор на вратаря Миле Свилар

Титулярният страж на Рома е близо до контракт за още пет години

Манчестър Юнайтед ще има сериозни проблеми, ако пропусне Шампионската лига

"Червените дяволи" са пред сериозна финансова криза при ново оставане извън топ 4

Няма да е ЦСКА: Балотели, отива в трета дивизия на Испания

Италианският нападател е пред подпис с Интерсити

Френки Де Йонг се завръща за Барселона

Нидерландският халф лекуваше контузия пет месеца

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора