3. Барселона взе своето срещу третодивизионния Сеута (видео)

Барселона взе своето срещу третодивизионния Сеута (видео)

Максуел и Педро вкараха по един за "каталунците"

Отборът на Барселона очаквано победи с 2:0 като гост скромния тим на Сеута, който се подвизава в трета дивизия на испанския футбол. „Каталунците” излязоха с експериментален състав, в който все пак блестяха имената на Масчерано, Педро и Кейта. Мачът протече скучно, като домакините на стадион „Алфонсо Мурубе” все пак се представиха достойно, макар и да нямаха чисто положение за гол пред вратата на Пинто.

Гостите поведоха още в 16-та минута с гол на Максуел, а Педро добави още един десет минути по-късно. Футболистите на Хосеп Гуардиола демонстрираха желание и сякаш не бяха подценили съперника, но от атаките им не излизаше нищо опасно. Така без повече интересни положения завърши първата част.

Второто полувреме започна с постепенните атаки на Барса с много пасове, но отново нямаше гол. Разиграванията в центъра бяха лишени от идея, което може би идваше от липсата на Иниеста и Шави, които градят чудесно играта винаги, когато са на терена.

В 79-та минута Боян Къркич напредна по лявото крило, остана сам срещу стража на домакините, но не можа да отбележи трети гол. Резервата Нолито впечатли с добрите си пробиви и преодоляването на противниковите защитници, но до гол не се стигна. Така домакините загубиха със скромното 0:2 от момчетата на Гуардиола.

Сеута - Барселона 0:2

0:1 Максуел 16'