3. Барселона взе ценен аванс срещу Атлетико (М) преди реванша за Купата на Краля (ВИДЕО)

Каталунците спечелиха първия полуфинал с 2:1 след брилянтни попадения на Суарес и Меси

Барселона спечели с 2:1 гостуването си на Атлетико Мадрид в първия полуфинал между двата тима за Купата на Краля. Отборите си размениха по едно полувреме, като каталунците доминираха през първата част и вкараха два гола чрез Суарес и Меси, а „дюшекчиите” намериха верния ритъм след почивката и намалиха на 1:2 чрез Гризман. Реваншът на „Ноу Камп” е на 7 февруари.

Атлетико разочарова с играта си през първата част, като не показа нищо запомнящо се, докато гостите от Барселона бяха на противоположния полюс и направиха страхотни първи 45 минути, в които на два пъти поразиха целта.

В 6-ата минута шпагат на Масчерано се превърна в асистенция за Суарес, като уругваецът размина брилянтно двама бранители на „дюшекчиите”, за да завърши контраатаката с точен шут в долния ляв ъгъл.

Опитите на Атлетико да изравни резултата  в следващите минути бяха прекалено неубедителни, а в 24-ата каталунците можеха да поведат с още един гол, но Неймар подходи егоистично и завърши перспективна атака със слаб удар, вместо да подаде на връхлитащия Меси.

Грешка при изнасяне на топката на „дюшекчиите” в 28-ата доведе до светкавична атака организирана от Неймар, подаде към Суарес наляво, но сякаш не очакваше да му бъде върната и когато уругваецът му подаде не спря добре и извади в аут.

В 33-ата минута  Лионел Меси показа за пореден път гениалността си и с удар извън пеналта матира вратаря на Атлетико за втори път в мача, като това е четвърти гол за аржентинеца от началото на турнира.

В края на полувремето Коке отправи силен шут, но мерникът му изневери и изкара в аут.

След почивката ролите се смениха и Атлетико категорично надигра своя съперник, но стигна само до намаляване на пасива си.

Фернандо Торес влезе в игра след почивката и играта на Атлетико видимо се раздвижи. Още в 50-ата Торес технично изведе Габи в пеналта, но той се забави прекалено дълго и преди да нанесе удар Жорди Алба се намеси решаващо и изби в корнер.

Натискът на домакините даде резултат и в 59-ата, когато Гризман намали. При центриране от фаул в полето на гостите Диего Годин отклони към французина, Масчерано не успя да опази добре нападателя на Атлетико, който с глава насочи точно за 2:1.

В 63-ата Филипе Луис проби на левия фланг, но след паса му Гризман от около 1-2 метра отклони в Силесен.

Барселона имаше също своите моменти през второто полувреме, но първо удар на Меси от фаул бе отклонен в гредата от вратаря Моя, а две минути по-късно Неймар направи фрапантен пропуск пред вратата на „дюшекчиите”.

Гризман центрира отдясно в 81-ата, а Гамейро засече със задна ножица, но не намери добре топката и извади в аут.

В последните минути Атлетико положи големи усилия да стигне до изравняване на резултата, които обаче не се увенчаха с успех.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф