3. Барселона забрави кризата с унищожително 8:0 на "Риасор" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона забрави кризата с унищожително 8:0 на "Риасор" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Луис Суарес заби четири гола, Меси и Неймар също се разписаха срещу разпасаната команда на Депортиво Ла Коруня

Шампионът Барселона не просто се съвзе след трите поредни загуби в Примера, ами направи помете Депортиво Ла Коруня с 8:0 като гост на „Риасор” в 34-ия кръг и остава на върха. Луис Суарес направи уникален мач с четири гола и три асистенции, а Меси, Неймар, Ракитич и Бартра вкараха по веднъж.

Вратарят на Депор Ману направи отлично спасяване срещу Меси, но при последвалия корнер Луис Суарес се разписа необезпокояван след центрирането на Ракитич за 1:0 в 11-ата минута.

Депортиво изпусна две положения и Меси получи пас от Иниеста, за насочи блестящо с едно докосване към Суарес, който покачи на 2:0 в 24-ата минута.

До почивката Суарес изпусна да оформи хеттрик, а още в началните секунди на втората част се оказа асистент с центриране за Ракитич, който направи 3:0.

Уругваецът не закъсня с хеттрика, когато Меси матира защитата в 53-ата минута и той вкара четвъртия гол.

В 64-ата минута Неймар остана сам срещу вратаря, но подаде на Суарес, ударът бе блокиран, ала от втория опит деветката отбеляза четвъртия си гол за 5:0.

Суарес после върна жеста и пусна на чиста позиция за Меси, който не сгреши – 6:0.

Марк Бартра мина като на парад през центъра между рехавата отбрана на Ла Коруня за 7:0 в 79-ата минута.

Две по-късно Луис Суарес центрира ниско и Неймар също се записа сред голмайсторите – 8:0.

В събота Барселона е домакин на Спортинг (Хихон). Каталунците са лидери със 79 точки пред Атлетико – 76 и Реал – 75, които са с мач по-малко.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига