3. Барселона защити шампионската си титла в Испания! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона защити шампионската си титла в Испания! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците изпревариха с точка Реал, Суарес наниза хеттрик и стана голмайстор на Примера с 40 попадения

Барселона е шампион на Испания за 24-ти път в историята!

Това стана факт, след като каталунците спечелиха с класическото 3:0 визитата си на Гранада от последния XXXVIII кръг на Примера.

По този начин те записаха пета поредна победа на нула и изпревариха с точка големия си съперник Реал Мадрид, който финишира втори с 90 в своя актив.

Хората на Луис Енрике пък защитиха титлата си, след като спечелиха с една повече, а Луис Суарес блесна с хеттик и грабна голмайсторския приз.

Уругваецът бе над всички за Барса в съботния следобед и успя да наниже 14 попадения в последните пет мача на своите и завърши сезона с внушителните 40 гола в „Ла Лига”.

В 22-ата минута Жорди Алба направи двойно с Неймар и подаде към Суарес, който на празна врата нямаше как да сбърка и откри резултата.

Малко по-късно упражнението бе повторено, но от другия краен бранител на гостите – Даниел Алвеш. Бразилецът догони една топка в пеналта и я върна към Суарес, а той с глава вкара второто си попадение в срещата.

Минутата бе 38-ма и почивката дойде при резултат 2:0 в полза на Барселона. След паузата обаче Гранада показа, че няма да се предаде. Домакините дадоха всичко от себе си, но така и не съумяха да стигнат до попадение.

В 60-ата минута Луис Суарес намери чудесно Неймар в пеналта, но ударът с левия крак на бразилеца в далечния ъгъл бе спасен с вещина от вратаря Андрес Фернандес.

Малко по-късно точно Неймар се опита да промуши топката между краката на Рубен Перес и последният не сдържа нервите си, посягайки с глава към бразилеца. Това напълно логично доведе до жълт картон и до покачване на напрежението.

В 73-ата минута то взе връх, тъй като Луис Суарес бе паднал на тревата, но Исак Куенка не извади топката в тъч, а продължи атаката на своите.

След като тя бе спряна заради засада почти всички футболисти на Барселона скочиха срещу бившия си съотборник да му искат обяснение и така се стигна до сблъсъци между играчите от двата тима.

Жълт картон обаче получи единствено вратарят на домакините, защото пробяга почти целия терен, за да се намеси в разправиите.

Малко преди края Суарес сложи точка на спора, разписвайки се в 86-ата минута, за да оформи своя хеттрик.

В самия край резервата Давид Барал нацели страничната греда, но секунди по-късно каталунците ликуваха.

На терена влязоха голяма част от феновете им и Жерар Пике трябваше буквално да проправя път на Лео Меси през тълпата.

Всичко обаче завърши благополучно, с много радост и триумф на Барса в Испания.